Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhnyálkahártya biopszia?...

Méhnyálkahártya biopszia? Akinek csinálták már, irja már meg hogy milyen érzés. Félek tőle.

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj tőle, nem vészes. Nekem kb. 1 percig tartott a kellemetlen része, előtte csak előkészület, fertőtlenítik a hasat, stb. Én is féltem előtte, de nagyon jó orvost és asszinszenst kaptam, akik csinálták. Nagyon kedvesek voltak, tudják ők is, hogy nem kellemes, és nem viccből csinálja az ember. Biztattak közben, hogy rögtön kész, még egy picit tart az egész. Jól esett, amikor abbahagyták, de bármikor újra csináltatnám a bizonyosság érdekében. És tényleg nagyon gyorsan megvan, ez legyen a szemed előtt.
2013. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2013. okt. 7. 16:27
 3/3 anonim válasza:

Aki méhnyálkahártya biopsziára készül, azoknak a következőeket javaslom (saját tapasztalat alapján, nekem kétszer volt). Ne féljetek tőle, nem fáj nagyon, ha betartjátok az alábbiakat:

Nálunk (győri Kaáli) adnak előtte egy Flector folyadékot. Szerintem önmagában édeskevés... vegyetek be előtte 2 Cataflam-ot (nekem ezt orvos javasolta és fényesen bevált) kb. fél órával előtte. Én akkor vettem be, mikor megérkeztem az intézetbe. A Flector-t küldjétek utána, ezután is még kb. fél órát várnotok kell. (Aki allergiás, érzékeny rá, stb. nyilván ne tegye, beszéljetek az orvosotokkal mielőtt bármit csináltok.)

A vizsgálat úgy zajlik, mint egy nőgyógyászati vizsgálat, felfekszel, kacsa, felvezetnek valamit a méhbe. Amikor mondják, hogy vegyél nagy levegőt, figyelj, tényleg koncentrálj arra, hogy orron vesz, szájon kifúj. Kb. mire a harmadikat veszed, készen vagytok. Nekem a nővér végig fogta a kezem és kértem, hogy beszélgessen velem, így semmi gondot nem jelentett, de annyira féltem tőle, hogy hónapokig a netet bújtam előtte... ne féljetek. :) Ráadásul én utána is jól voltam mert a gyógyszerek kitartottak és így a hasam csak egy nagyon kicsit görcsölt, nem volt vele gond. :) És tartsátok szem előtt, hogy a babáért csináljátok és utána sokkal könnyebben megtapad!

Hajrá!

2015. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!