Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikozásnál az utazási...

Lombikozásnál az utazási kedvezményes papír ott adják, vagy nekem kell vinnem valahonnan?

Figyelt kérdés
Kaáliba megyünk, vagy a SOTE-ra. Az első konzira is jár a kedvezmény?

2013. okt. 9. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Kaáliba járok és nekem már mikor bejelentkeztem akkor mondták,hogy kérjek a háziorvosomtól utazási utalványt!!!

És már az első alkalomkor is járt a kedvezmény:)))

2013. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm! Jó tudni!

Egyébként mennyi ez a kedvezmény? És akkor is jár ha autóval megyünk?

Én ma csak a portással tudtam beszélni, 16.15-kor telefonáltam... De aranyos volt! :-)

Egyébként a Kaálit választottuk mi is!

Ha van kedved írni, szívesen venném a tapasztalataidat!

2013. okt. 9. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a tapolcai Kaáliba járunk. Nekünk ott adják az utazási papírt a recepción, nem a háziorvostól kérünk, de lehet ez helyi szokás. Többektől hallottam, hogy a háziorvos is adhat. Autóval járunk, kilométerre számolják el a térítést. Mi magunknak úgy számoltuk, hogy 5000 Ft-ból fordulunk meg, és meglepetésünkre 100%-os a támogatás. Bár lehet, hogy ez az autó fogyasztásától is függ.
2013. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ó, ez fantasztikus!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekünk is kb annyiban van egy út, jajj ez nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izgultam hogy csak a MÁV-ra kapunk támogatást! :-))))))

Most ennek nagyon örülök! :-)

Én nem szívesen avatnám be a háziorvost (utólag nem zavarna, de előre nem szeretném).

Az első konzinál ez hogy van? Úgy tudom csak onnantól jár, hogy már megy a stimu.

2013. okt. 13. 21:42
 5/10 A kérdező kommentje:

Látom hogy az első válaszoló írta hogy az elsőre is jár.

Telefonon azt mondta a hölgy akivel beszéltem, hogy akkor még nem. Hol az igazság?

Ha jár, akkor mire tudok hivatkozni?

2013. okt. 13. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Tapolcára járunk. Mielőtt mentünk volna először telefonon érdeklődtem náluk. Azt mondták, hogy első alkalommal a háziorvostól kell kérnünk az utazásit és ha az betelik, akkor már ők adnak. ...és valóban így is volt. Valóban az első alkalomtól jár. Egyetlen esetben nem tudtuk érvényesíteni az utalványt, mégpedig akkor mikor a páromnak volt az ondóvizsgálat. Az is azért mert nem ő a kedvezményezettje az utazásinak és nekem aznap nem volt vizsgálatom. Tehát akkor tudod érvényesíteni ha van valamilyen vizsgálatod, vagy konzultálsz orvossal. Ha csak a férfit vizsgálják, nem jár a kedvezmény.
2013. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mi a Debreceni Kaáliba járunk. Nekünk azt mondták, hogy csak a stimuláció alatt jár az utazási, ha stimu előtt be kell menned vizsgálatra (UH, vérvétel stb) akkor nem jár. :( Kár, mert nekünk elég sokszor be kell menni, és 90 km tőlünk Debrecen.


Én első stimu előtt a házidokitól kértem, a következőt már a Kaáliban adják - legalábbis nekem ezt mondták

2013. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, ez megint két eltérő infó...... Akkor a háziorvostól kérek; de hogyan tovább?

Le kell pecsételtetni a portán? Vagy alá kell íratni a dokival? Ki adja a pénzt???? Utalják, vagy annyival olcsóbb valami? Semmi sem tudok erről!

2013. okt. 31. 19:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

7-es vagyok! Csak az első ilyen papírt kellett nekünk a háziorvostól kérni. Egy ilyen utalványon 4 alkalmat lehet érvényesíttetni. Az érvényesítés nekünk úgy történik, hogy ha megyek lombikra a recepción bejelentkezem, és szólók hogy van utalványom. Ott regisztrálják a gépükön, de a papírhoz nem nyúlnak. Ha az orvos behívat magához vizsgálatra, akkor adom oda a papírt. Ő lepecsételi az orvosi pecsétjével és aláírja. Ha egy utalvány betelik, kitöltöd a hátulján az adataidat, és hogy hova kéred a pénzt. (számlára, vagy kézhezvétellel) Ha ez megvan feladod az OEP-nek.

Ja még annyi mikor betelt a következő utalványt már nem a háziorvostól kellett kérnem hanem a recepción.

Hogy miért, nem tudom. Gondolom biztosítékként, hogy ők se adják ki fűnek-fának akit esetleg nem illet ilyen kedvezmény.

2013. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs nem 7-es, hanem 6-os voltam! Elnéztem!
2013. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!