Enyhe Pco akinek hasonló problémája van, és vékony, és csak emelkedett a terheléses inzulinja van! Mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Endokrinológushoz járok,nagyon jó orvos rengeteg betege van!Minden eredményem jó kivéve az Lh fsh arány!a terheléses inzulinom csak emelkedett!és mivel csak cukor diétáztam egy hónapig jo lett a terheléses inzulinom ,abbahagytam mert fogytam 5kgot amit nekem nem kellene orvos szerint se mert igy is vékony vagyok!igy nem kell gyogyszert szednem rá!

barátcserjétől 2havonta van mensesem peteérésel,tüszőrepedéssel együtt amit vérvétel,hőmérséklet,fájdalom is igazol!14napig fent is van a hőm!nsgyon szép peteérésem van csak sajnos 2havonta és barátcserjétől!mult hónapban ittam palástfű teat is!

most cickafark teát ittam hogy ebben a hónapban is legyen pém!még várom!ma vagyok a 15.napon!ma hagytam abba a teát!csak az egyik petefészkem cisztás!valoszinű azert van minden 2.honapban pém mert csak az működik amelyikben nincsen ciszta!

ha jokor vagyunk együtt mindig miért nem sikerül?


2013. okt. 27. 19:38
 1/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

a petefészkek nem feltétlenül váltott műszakban dolgoznak, teljesen véletlenszerű hogy melyikben érik tüsző. És ha folyamatosan van cisztád, akkor mindkét oldalon megakadályozza a peteérést, mert olyan hormont termel, ami azt üzeni a szervezetnek, hogy már van érett petesejt, nem kell több. De időnként leválik a nyálkahártya akkor is, ha nem volt peteérés.

Csak azért írtam ezt le, hogy ne vonj le komoly következtetéseket abból, hogy minden második ciklusod megfelelő hosszúságú.

A hármas kezelést a súlyodtól függetlenül tartani kéne, (én is vékony IR-es vagyok) csak be kéne iktatni egy plussz étkezést, és nem fogynál tovább. Sajnos nekünk nehezebb dolgunk van, mint a túlsúlyosoknak, de ugyanúgy vigyáznunk kell, talán még jobban is. :-(

Ha nincs más gond, és betartasz mindent, előbb-utóbb sikerülni fog! :-)


egyébként sok minden miatt lehet hogy nem sikerül. A többi kivizsgálásotok megvolt már? Átjárhatósági, párod vizsgálata?

2013. okt. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tavaly volt 2db pozi tesztem!csak baba elment!2honappal ezelött 16,8mm méhnyálkahártyám volt hozzateszem nekem max 12szokott lenni!amit az orvos is tud!

igy orvos szerint és tünetek szerint is elindult valami!5nap késessel nagyon megjött,annyira fájt hogy az ájulás határán.voltam,a mennyiségről nem.is beszélve igy átjárhatósàgira még nem gondoltam!de valoszínű hogy kell!

párom eredményeire azt mondták hogy ritkán lehet látni ilyen tökéletes eredményt!:)

egyenlőre mivel van pém 2havonta igy adunk magunknak még fél évet cukordiétával együtt!ha nem akkor megyünk inszemre!mert 2éve hogy szeretnénk!

2013. okt. 28. 07:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent a cukordiéta? Az nem elég, hogy ha csak a cukrot iktatod ki. Mennyi szénhidrátot ettél és milyen elosztásban? A testsúlyfenntartó diétának napi 180-200 gramm szénhidrátot szoktak javasolni. Célszerű lenne sportolni (pl. súlyzózás)is hetente 3-4x min. fél óra- negyven percet.

Amúgy önmagában a peteérés és tüszőrepedés nem garancia teherbeesésre. Ahhoz, hogy terhesség létrejöjjön rendben kell lennie a hormonoknak, és nyilván a szervi probléma is akadályát képezheti a teherbeesésnek.

2013. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

teljesen elhagytam a cukrot és szénhidrátot!és akkor tökéletes volt a terheléses cukor és inzulin!nem néztem a szénhidrátot!mozogni rengeteget mozgok,mindenhova rohanva járok!ìgy napi szinten megvan az intenziv gyors séta....

orvosom szerint nagy baj nincsen..és ha akkora baj lenne a baràtcserjétől nem lenne pém se!az lh hormonom ami nem jó!minden más jó!

így nemtudom hogy mit is kellene még....mert eredmények alapján kb 10orvosbol 10 azt mondja nem vagyok szokványos pcos...és nem mondanak pcosnak sem!szeged magán endokrinologus se,és az endokrin központban is az orvosok csak azt mondták ez nem pcos csak pco jellegű!

így nemtudom hogy merre menjek tovább..mert ugy érzem egy helyben toporgok....

2013. okt. 29. 14:41
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem elég volt csak a cukor diéta..tökéletes eredményei lettek mellette!nem tartom most jelenleg de így is van pé!meg nem vészes csak emelkedett!
2013. okt. 29. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden szervezet egyedi, ezaltal egyedi az is, hogyan reagal a magasabb inzulinszintre. Tehat a nem annyira rossz eredmenyedbol olyan kovetkeztetes levonni, hogy dietaznod nem kell, nem fektetlen helyes. A szenhidrat dieta meghatarozott mennyisegu ch bevitelet jelenti. A semennyi bevitele biztosan nem tesz jot az inzulinrezisztenciadnak.
2013. okt. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!