Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mik az esélyeim a babára?...

Mik az esélyeim a babára? Létezik hogy egyáltalán nincs ovum?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves lányom. Mostani párommal szóva jött a közös baba.

Eddig nem foglalkoztatott a dolog, de már félek.

4 éve megszakításos módszerrel védekezünk, vagy aktus után zuhany.

A lányom és párom megismerése közti idôben volt 1 abortuszom. Illetve páromtol egy spontán (korai kb 3-5 hetes) vetélésem a 2. Évben.

Elmentem háziorvoshoz, kiderült pajzsmirigy problémám van.

Kb 2 hónapja szó szerint minden nap csinálok reggel ovu tesztet de az negativ állandóan.

Szerintetek mik az esélyeim? Orvoshoz vannak idôpontjaim dec, jan környékére de addig szeretném tudni ha van vagy volt valaki hasonlo helyzetben hogy mire szamithatok. Koszi



2013. okt. 30. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ovu tesztelni nem érdemes reggelente,mert reggel kezd el beindulni rendesen a hormon termelődés,délutánra időzítsd a tesztelést,lehetőleg elötte 2 órával már ne pisilj és ne igyál!

A másik amire még tudok valamit javasolni,hogy a pajzsmiriggyel menj el endokrinológushoz,mert sokaknál ez a probléma a teherbe esésnél.Mások,mint én teherbe tudnak esni,de elvetélnek.Egy két kivétel van akiknek összejön a baba anélkül,hogy a pajzsmirigyükre szednének gyógyszert.

Nekem pajzsmiigy hormont kell szednem és így sikerült a baba.

Ezenkívül kérnék a nődokimtól egy teljes hormonsort,amiből látják,hogy volt-e ovulációd.

Amint látják a hormonokból,mi a baj,tudnak kezelni!

2013. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos 10 párból 7 küzd valamilyen meddőségi problémával.

Ezek lehetnek a legegyszerűbbek és a legbonyolultabbak is.

Szóval igen előfordulhat hogy nincsen ovulációd. Lényeges lenne tudni rendszeres-e a menstruációd?

Egyébként az ovu teszt sajnos elég megbízhatatlan, én a hőmérőzést javaslom. Ha ez sem mutat peteérést, akkor mindenképpen mg kell várnod az orvosi javaslatokat, vizsgálatokat.

2013. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm.

Hômérôzés nekem nem vált be, nem tudom miért de alapjáratom ingatag a reggeli hôm.

Vezettem két három hétig de volt ogy reggel 36.8 as volt és ez kb 3-4 naponta ennyi volt. De párom is mondja fôleg télen higy milyen foro vagyok reggelente.

Pm problémam gyerek korom ota van jelenleg nem szedek semmit..

A mensim altalaban normalis 26-29 kozt van. Bar meg ev elejen vilt egy 24 es egy 32-es ciklusom azota rendben van.

Az abortusz utani veteles miatt nagyon félek hogy talán nem is lehet, mert ugye az uh is tévedhet, es a beavatkozás után csak mellékesen megjegyezte a doki, hogy nem 11-hétben hanem már 13-14 hétben jártam. Nagyon szerettem volna azt a babát de sajnos ra voltam kenyszerülve a megszakitásra. A doki talán ezért is vállalt el hivatalosan 10-11 hét szerepelt :(

Csak remélni tudom hogy minden renben lesz, mert az is furcsa hogy az emliett vedekezesi modok mellet eddig sem sikerult veletlenul :/

2013. okt. 30. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!