Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi okozhatja ezt az alacsony...

Mi okozhatja ezt az alacsony hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jó pár hónapja, mérem a hőmérsékletemet, a peteérés miatt, mert babát szeretnénk a párommal.

Voltunk mindketten kivizsgáláson, nála semmi problémát nem találtak. Nekem a hormon labornál a TSH (3,36) és a progreszteron (< 0,65) szintnél volt eltérés. A TSH-ra szedem már egy ideje a Letrox50-et és az értékem kb 2 hónapja rendben is van, TSH (1,22).

Viszont azt vettem észre, hogy a hőmérsékletem, valami miatt elég alacsonyan van a ciklus előtt, alatt és után is,(35,8-36,4). Régebben a gyógyszer szedése előtt viszonylag normálisnak mondható görbéim voltak. Igaz a ciklusom elég rendezetlen volt, hol volt, hol nem.

Már szinte megijeszt, hogy miért, mitől lehet ennyire alacsony, igaz nem vagyok egy lázas típus, de akkor is.

Utána néztem már és tudom, hogy nem mindenkinek megy fel a peteérést követően sem a hőmérséklete 37-ig vagy fölé, de szerintem ez akkor sincs teljesen rendben. A progreszteron hiánya okozhat esetleg ilyen problémát? Voltam vele nőgyógyásznál, de azt mondta nem tud vele mit kezdeni.... :(

Ti mit gondoltok erről?

Előre is köszi a válaszokat. :)

34/N



2013. nov. 15. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
endokrinológusnál nem voltál még? a hormon gondok réá tartoznak nem a nögyógyászra. A viszgálatokat meddősgi központban csinálták? Ha már próbálkoztok legalább fél éve akkor mindenképp menjetek meddöségi központba és ott segiteni fognak. terheléses inzulin vizsgálat volt?
2013. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Endokrinológusnál voltam. A terheléses cukor és inzulin is megfelelő értéket mutatott és a többi hormon értékem is rendben volt.

Már 2 éve próbálkozunk.... :(

2013. nov. 15. 10:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Alacsony pajzsmirigyműköés miatt szokott alacsony lenni a hő, de ha neked ez endben van, akkor jó kérdés.

Hol méred?


A progeszteron a ciklus második felében termelődik, és az felelős a hőmérséklet emelkedéséért az ovu után.

Ugyanis a progit a petesejt helyén kialakuló sárgatest termeli. Ha van ovuláció, akkor létrejön a sárgatest, hormont termel, és az tartja fent a hőt. Az egész hőmérésen alapuló ciklusfigyelés ezen alapul.


Ha csak a ciklus első felében volt alacsony a progi, az nem baj, hiszen olyankor alacsony szokott lenni. Ha a második felében alacsony a progi, az azt jelenti, hogy nem volt ovuláció (vagy volt, csak elégtelen a progeszterontermelés).

2013. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Szájban mérem, mindig azonos időben (+ - 10 perc).

Sajnos a progeszteronnal baj van, mert az folyamatosan 1 értéket mutatott (< 0,65).

Az endodokim javasolta, hogy menjek el ezzel egy nődokihoz, majd ő segít ebben, de ahelyett, hogy gyógyszert írt volna fel, azt mondta ő ezzel nem tud mit kezdeni, menjek egy meddőségi centrumba a panaszommal.

Sajna ennyi egyelőre. :(

Az a baj, hogy már sokat csalódtam a nődokikban.

2013. nov. 15. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Megmutatod a görbéd? Miért nem mmész elakkor meddőségi centrumba?:) Ott is nőgyógyászok vannak, akik kivizsgálnak és kezelnek. Ott sem az az első ám, hogy lombikra küldenek.
2013. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Tessék a mostani katasztrófa görbém.

miért nem megyünk meddőségi centrumba? Ez egy jó kérdés, idő pénz hiány a fő ok, emellett a sok negatív tapasztalat a környezetemből. :(

Kicsit tartok ettől az egész "mű" dologtól. :(

2013. nov. 15. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit hiányos a görbe, így elég nehezen értékelhető, de nem zárnám ki, hogy volt ovud, hiszen volt emelkedés.

De tényleg baromi alacsony a hőd.

Tudom, hogy nehéz jó orvost találni, de érdemes keresgélni. Ne adjátok fel!:)

De szerintem tényleg célszerű lenne a medőségi. Ott sem a "legtermészetellenesebb" dologgal kezdenek. Előbb ott is ugyanazt csinálják, mint ha simán nőgyógyászhoz mennél (stimuláció pl.).

2013. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Talán tényleg az lenne a legjobb megoldás a számunkra.

2013. nov. 15. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Önmagában nem baj, ha alacsony a reggeli hőd. Akkor van gond, ha nem emelkedik meg.

Illetve akkor, ha napközben méred és akkor is alacsony. Normális esetben napközben 36,6 körül kéne lenni, 1-2 tized fok eltérés előfordulhat. Ez hónaljban mért hő, szájban eleve többet mutat pár tized fokkal mindig.

Ha túl alacsony, az hipotermia, és meg kell találni az okát.

2013. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Nagyon megijesztettél most ezzel a hipertónia bigyóval.... utána fogok olvasni és elmegyek vele dokihoz is.

Köszi a válaszodat.

2013. nov. 16. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!