Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhen kívüli terhesség miatt...

Méhen kívüli terhesség miatt eltávolították az egyik petevezetékem. Aki hasonló cipőben jár, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Olyasmik érdekelnének, hogy mennyi idő volt mire teherbe estetek? Mikor kezdtetek újra próbálkozni? És úgy bármi, ami az eszetekbe jut. Előre is köszi a válaszokat!

2014. jan. 13. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Unokanővéremnek volt extrauterin 96. szeptemberben, neki a petevezetékét és petefészkét is eltávolították, 97 októberben szült :)
2014. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Anyukámnak a hatvanas években volt egy abortusza, amit olyan szakértelemmel hajtottak végre, hogy átszakították a méhét. Nem vették észre, az volt a szerencséje, hogy hozznőtt a perforáció egy belső szervhez, az zárta.

Később okozott panaszokat, az egyik petefészkét ki is operálták miatta.

15 évvel később jöttem én (nem ezért várt 15 évet, elvált és újraházasodott, ebből a házasságból lettem). Veszélyeztetettként kezelték, de teljesen problémamentes volt a terhessége, én meg már jó 30 éve jól vagyok.

A kiírt időpont előtt két nappal születtem és mind magzatnak, mind babának egészséges voltam (meg vagyok azóta is).

2014. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! 1 éve volt a műtétem,jelenleg 33 hetes várandós vagyok.:) Mi 4-5 hónapot vártunk,aztán azonnal terhes lettem.
2014. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nem vették ki ugyan, de a műtét után összeforrt a bal petevezetékem. Mi utána próbálkoztunk 2 évig, és egy vizsgálat során kiderült, hogy a másik oldali ugyan átjárható, de kanyargós, és lombikoztunk.
2014. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek méhen kívüli terhesség miatt kivették az egyik petevezetéket. Utána előjegyeztek, hogy beültetés lesz, mert előtte nagyon sokat vártak, hogy jöjjön a baba. A beültetés miatt meg kellett várni a menstruáció első napját, ez már nem következett be, mert spontán teherbe esett. Azóta már megvan a baba is, nem volt gond. A műtét és a teherbeesés közt max. pár hónap telt el, nem emlékszem pontosan mennyi. Sok sikert.
2014. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is eltávolították az egyik petevezőm. 6 hónap múlva lett volna a következő inszem, hát nem kellett! :) A műtét után 3 hónappal pozit teszteltem, természetes úton összejött a babó. Ma már 2 éves elmúlt, makk egészséges, az én kis eleven manóm. :)
2014. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem is kidobták a baloldalit méhenkívüli terhesség miatt. még 1999-ben. másik évben novemberben meg megérkezett a gyerek. igaz véletlenül sikerült a gyerek , nem terveztük még. és nem volt 6 hét sex szünet se műtét után, talán csak 2 hét. de csak módjával sexelni, nem brutálisan, eléggé érzékeny marad a hasfal sokáig. még a mái napig iszonyúan tud viszketni a 13 cm-es vágás-márcsak egy vonal eső előtti nap.
2014. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Decemberben volt a műtétem, karácsonykor. Ma reggel lett egy halvány pozi tesztem, amin nagyon meglepődtem. Nagyon aggódok, nehogy megint méhen kívüli legyen. :( Ebben a hónapban próbálkoztunk először, ezért is csodálkozom olyan nagyon...Nemvárt előtt vagyok 2-3 nappal. Szóval még az sem tuti, hogy miden így marad. Aztán pedig amíg nem mondják UH-on, hogy jó helyen ágyazódott be, még addig is idegeskedhetek. És az még legalább 2 hét. :(
2014. márc. 22. 16:07
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Pont így volt nálam is csak 2010-ben. Akkor december végén megműtöttek, és 2011 március vége felé pozit teszteltem. Sajnos örülni nem tudtunk mi sem addig amig orvos nem látta, hogy jó helyen van-e. Szerencsére minden rendben volt. Nagyon szorítok Neked! És mindenképp írj doki után. Azt nem mondom,hogy probálj ne idegeskedni, mert úgysem fog menni. ( nekem is mindenki ezzel jött) Remélem minden rendben lesz!
2014. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Megnyugtató, hogy Nálad minden rendben volt. Mindenképp megírom majd a fejleményeket.
2014. márc. 23. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!