Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szoptatás mellett, lentebb...

Szoptatás mellett, lentebb leírt gondokkal hogyan, mivel segíthetném a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Még szoptatom a 14,5 hónapos kisfiúnkat este altatáskor, illetve éjszaka mikor ébred (ez 2 és 4 alkalom között mozog). Szeretnénk második babát, de eddig sajnos nem jött össze. A mensesem előtt 2-3 napig és utána is kb. 2-3 napig barnás folyásom van. Közben az első nap nem győzöm cserélni a tampont, 2-3. nap normális mennyiségű, 4. nap olyan, mintha elmúlt volna, majd 5. nap ismét van valamennyi vérzésem. Az interneten írtam egy nőgyógyásznak, szerinte nincs semmi gond és adjak magunknak időt...

A szoptatást nem szeretném abbahagyni.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Tapasztalat?


Köszönöm a segítő válaszokat!


2014. jan. 18. 17:00
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Menses előtti barnázást okozhatja a magasabb prolaktin szint, ami nálad érthető ha még szoptatsz, ha keveset is. Van aki simán teherbe esik így, van akinek csak akkor jön össze, ha teljesen visszaáll a prolaktin normál szintre. Hogy te melyik csoportba tartozol, az idővel kiderül. Lehet hogy mégis döntened kell majd a kistesó és a szoptatás között.

2014. jan. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Sajnos én is hasonlóra gondoltam, de egyenlőre a szoptatás mellett döntök, mert a kisfiam már itt van és Ő még nagyon igényli, így az Ő érdekeit szeretném nézni!


Viszont, ezt még megkérdezném...anno olvastam olyanokat, hogy a cickafarkfű meg hasonló teák, esetleg méhpempő segítheti a teherbe esést, javítja a hormonháztartás működését...viszont nem tudom, hogy szoptatás alatt is használhatók e és ha igen milyen módon fejtik ki a hatásukat... gondolok itt arra, hogy a méhpempőt ajánlják állítólag szoptatós kismamáknak is a tejtermelés fokozására, de olyan nőknek is, akik nehezen esnek teherbe. Az én esetemben vajon mindkettőn egyszerre segítene? És a teák...nem okoznak gondot a babának? Mert gondolom átkerülnek az anyatejbe is, viszont nem szeretnék ártani a kisfiamnak!


Nem akarok nagyon rágörcsölni a 2. babára, de szerettük volna, ha kis korkülönbség van köztük. Jó lett volna, ha a 2. nem a kisfiúnk óvodai beszoktatása környékén születne, illetve a szüléseim között nem szerettem volna visszamenni dolgozni, hogy aztán újra, esetleg újra szülésin legyek. Úgy gondoltam, hogy jobb, ha egyszerre hiányzok többet, mert utána könnyebb visszazökkenni, mint többször kicsit.


No igen ember tervez... :)

2014. jan. 20. 09:58
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Véleményem szerint a kisfiad már elég nagy, valójában nincs szüksége az anyatejre, szerintem egy sima cumival ki lehetne elégíteni az igényét. De ha te még szeretnéd őt szoptatni, akkor tedd azt. :-)

Teákat nem mernék inni, de talán egy doki meg tudja neked mondani, hogy szabad-e. De nem vagyok biztos benne, hogy segítenének a teák, vagy ha igen, lehet hogy a tejed elapadna, mert a normális hormonműködést ami kell a babásodáshoz, a prolaktin túltermelés felborítja. Orvosok is szokták javasolni a kismamáknak, hogy hagyják abba a szoptatást, mert vetélést okozhat. (Már ha sikerül valakinek szoptatás alatt teherbe esni.) Persze nem minden orvos ért ezzel egyet, erősen megoszlik a véleményük nekik is ebben. Remélem nem összejön a kistesó minél hamarabb. :-)

2014. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Dettó hasonló helyzetben voltam én is, kislányomat 16 hónapig szoptattam, és én az elválasztás mellett döntöttem, hogy belekezdhessünk a babaprojekt gyógyszeres rásegítésébe (Clostilbegyt kellett minden teherbeesésemhez). Nekem is baromira erős lett a menstruációm szülés után, viszont peteérésem nem volt.

Mivel akkortájt már nagyon kevés volt a tejem, és ugyanígy este és éjjel többször kellett a cici a lányomknak, ez már inkább lelki, mint fizikai szükséglet volt neki, így aztán nagy nehezen leálltunk. Azért remélem, hogy tud itt valaki a gyógyteákkal kapcsolatban valami bíztatót mondani, de nekem sajnos ez a tapasztalatom.

2014. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Manka68 és Vilcsianyuja!



Köszi, hogy Ti is írtatok! Nem voltam már fent elég régen ezen az oldalon, mert ha volt egy kis szabadidőm inkább pihentem egy kicsit. A kistesó még várat magára...

A cumit kezdetektől nem fogadta el a kisfiam, így ha már így alakult nem szerettük volna most rászoktatni. Amúgy igazatok van, inkább a lelki kötődés miatt szopizik még, nem pedig magáért a tejért. Hirtelen nem szeretném elválasztani, úgyhogy majd alakul valahogy :) De talán már benne is elindult valami, mert képzeljétek el, hogy este szív egy kicsit a ciciből, aztán elfordul és azt mondja nem! Pár mp-ig így fekszik, majd visszafordul...aztán persze a cicin is marad...de ez már egy előrelépés nem?

A dokimmal beszéltem, illetve máshonnan is informálódtam. A gyógyteákat ilyen esetben nem fogyaszthatom. Méhpempőt az allergizáló hatása miatt nem javasolják. Mondták, hogy vegye ovu tesztet, mert ahogy valamelyikőtök is írta lehet, hogy nincs is peteérésem. Nos kíváncsi leszek! :) Azt is mondták, hogy ha sikerül teherbe esnem és az anamnézisemben nincs olyan dolog, ami miatt ez ellenjavallt lenne, akkor szoptathatok tovább...


Szép napot Nektek :)

2014. febr. 17. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!