Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van akinek a magas TSH terhess...

Van akinek a magas TSH terhesség alatt derült ki az első vérvételen? Megmaradt a baba?

Figyelt kérdés
Első vérvételen derült ki, hogy 7,8 a TSH-m. Ijesztegetnek, hogy el fogok vetélni. Laikusok nem az orvosok. Van akinél nem lett vetélés? Nyugtassatok meg! 6 hetes vagyok

2014. jan. 24. 18:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, terhesség kategóriába akartam írni.
2014. jan. 24. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a tsh??
2014. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
7,8. Írtam az első sorban. :)
2014. jan. 24. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi nem olvastam el rendesen...hát a magas tsh nem jó igy a doki remelem minél hamarabb ad ra gyógyszert ..bár hallottam mar hogy volt akinél nem volt baj
2014. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb ennyi volt, picit kevesebb, és gond lett az első babámnál (vetélés). A másodiknál már szedtem rá gyógyszert, 1 alatt volt a TSH, és rendben is volt a várandósság alatt minden.

De ne pánikolj, tudok olyat is, akinek ilyen 7-es TSHval minden OK volt, de persze közben kapott rá gyógyszert, ami neked is mihamarabb kellene! Sajnos a baba a te pajzsmirigyhormonjaidat "eszi" a 16. hétig, utána termel csak sajátot. Mindenképpen kellene a pótlás, szerintem keress fel hamar egy magánendokrinológust, aki felírja a gyógyszert! Egyébként a fogamzáskori érték a legdöntőbb, hogy a baba hogyan fejlődik aztán, szóval, egyáltalán ne ijedezz, hogy elvetélsz, de tény, hogy a gyógyszeriratás sürgős!!

2014. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 5 hetes terhes voltam , mikor kiderült, hogy magasabb a TSH érték. Két héttel későbbre kaptam időpontot endokrinológushoz, gyógyszert(Letrox) írt fel, amit végig kellett szednem, havonta mentem vérvételre, és vissza a dokihoz az eredménnyel. Úgy állította be a gyógyszert mindig, hogy 1 körüli értéken maradjon a TSH. Azt mondta abban a két hétben, ami az időpontig van, nem lesz baj a babával.De a baba fejlődésének az érdekében mindenféleképpen kezelni kell. Én is azt tanácsolom, hogy orvost keress fel, de azért nyugodj meg. Most hét hónapos a kisfiam és teljesen egészséges :)
2014. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megpróbálok nem pánikolni!
2014. jan. 25. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!