Hogyan lehet egy férfit rávenni ondóvizsgálatra? Szerinte nem próbálkozunk elég gyakran. (heti 2-3) Ennyit tudunk együtt lenni, a kérdésre szeretnék választ kapni.

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 elég próbálkozás elég. Azt én nem tudom, egy idegen férfit hogy lehet ilyesmire rávenni, a saját férjemnél tudnám hogy kell. Talán kérdezd meg, hogy akar-e igazából gyereket?
2014. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk megkéred rá? Gondolom ő is szeretne babát és ha már elég régóta nem jön össze, akkor nincs mire tovább várnatok. Probléma bármelyiteknél lehet, de egy férfinél a legegyszerűbb és legkevésbé fájdalommentes kizárni a problémát. Ha nála minden rendben, jöhet a nő és az már sokkal komplikáltabb és néha fájdalmas is.
2014. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Te mar kivizsgaltattad magad?
2014. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

kidobna éveket egy lelkileg kellemetlen szitu miatt?

Vagy téged küldene kellemetlen és fájdalmas vizsgálatokra? A babához nem az kell, hogy sokszor szexeljetek. Nem is gondolná milyen sokan mennek ilyen vizsgálatra. Semmi ciki nincs benne.

2014. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha együtt mentek vizsgálatra, ő is hajlandó elkísérni - ha min. 1 éve próbálkoztok, meddőségi tanácsadó vagy hasonló...

A heti 2-3 az jó! 2-3 naponta "érdemes" együtt lenni, hogy legyen idő kifejlődni a friss spermiumoknak... De nem ezt kérdezted, tudom - csak mondhatod neki, hogy ennél több már nem a baba érkezését segíti. (Amúgy meg a legtöbbet az aggódás, folyamatos-ezen-rágódás elengedése segít)

2014. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
legkevésbé féjdalmas akart lenni, bocsi
2014. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez sok férfinak nagyon kellemetlen.

Évszázadokon át úgy volt, hogy ha egy párnak nem lett gyereke, akkor a "nő volt meddő". Viszonylag új keletű dolog, hogy a férfit is vizsgálják ilyen szempontból, és az ő egójuk sokszor még mindig tagad.

Erre racionális magyarázat nincs.

Szerintem empátiával beszélgetni kell vele ezekről a dolgokról, hogy pl. "tudom, hogy Neked ez menynire nehéz, meg a mintavétel is ijesztő lehet, de szükséges ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni stb.", egy kis időt hagyni neki, és talán akkor maga mondja pár nap múlva majd, hogy elmegy.

NÁlunk nem került ilyesmire sor, de barátaink meséltek a meddőségi vizsgálatokról és lombik programról, és bizony nagyon erős próbatétel volt az ő kapcsolatuknak is ez az egész, lelkileg nagyon megterhelő, szóval én megértem, hogy ez egy férfinak nem könnyű.

2014. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, 10!! évet vártak a babára. Ebből 7 azzal telt, hogy a férjének könyörgött, hogy menjen el egy spermavizsgálatra. Nem volt hajlandó. Aztán amikor sorra születtek körülöttük a babák, a barátnőmnek meg majd megszakadt a szíve, akkor erőt vett magán és elment. Kiderült, nincs minden rendben vele. Így kezdődtek az inszemináziók (szám szerint 6), aztán 4 lombik. Az utolsó végül sikerül és ma már 4 hónapos a kislányuk.

Ebből mi a tanulság? Hogy egy olyan makacs férfi, aki egy vizsgálatra sem akart elmenni, végül a szeretett felesége és a gyermek utáni vágya miatt képes volt még 10x "kiverni". Bocsánat, a megfogalmazásért, de úgy gondolom, hogy a férfiak legnagyobb problémája, hogy ciki. Pedig aztán semmi nincs benne. Megteszik a saját örömükre is, titokban. Akkor egy gyermekért miért olyan nehéz?


Nekünk 1 év próbálkozás után, azt javasolta az orvos, hogy vizsgáltassuk ki magunkat. A férjem zokszó nélkül leballagott az urológiára (ahol megvizsgálták a prosztatáját is, amitől nagyon kiakadt:)), ott kapott egy telefonszámot spermavizsgálatra. Felhívta, bejelentkezett. Reggel, még otthon elintézte a dolgát (pedig megbeszéltük, hogy majd "segítek", de Ő inkább nem ébresztett fel), aztán becsattogott az anyaggal és leadta. Egy rossz szava nem volt, tette a dolgát. Pedig a férjem egy nagyon büszke ember egyébként. Végül minden rendben volt vele. Én már a vizsgálatokra nem jutottam el, mert közben terhes lettem.


Erőszakkal semmiképp nem tudod rávenni, az biztos. Esetleg próbáljatok olyan helyet keresni magánúton, ahova be lehet vinni az anyagot. Ajánld föl, hogy segítesz neki a "mintavételben", hátha úgy neki is könnyebb. Igaz, ez pénzbe kerül, de talán járható út a férjed számára is.

2014. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy kicsit sutára sikerült a kérdés.

Az illető férfi a férjem :-)7. hónapja próbálkozunk, 37 évesek vagyunk... Első baba lenne.

A nőgyógyász azt mondta, először a férfit vizsgálják, mivel az az egyszerűbb, a nő utána következik (lehet, magánúton ez máshogyan van...)

2014. jan. 27. 18:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A hét hónap nem sok, viszont már elég idősek vagytok ahhoz, hogy ne húzzátok feleslegesen az időt. Miért nem akarja a párod? Maga a helyzet zavarja, hogy mintát adjon vagy elutasítja a gondolatát is, hogy vele baj lenne, esetleg nem is akar annyira gyereket? Ezt érdemes először tisztáznatok. Minden normális orvos először a férfit vizsgálja. Hidd el, ha a férjedről bebizonyosodik, hogy minden rendben, rád sokkal rosszabb dolgok várnak. Sok szerencsét!
2014. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!