Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet, hogy sikerült teherbe...

Lehet, hogy sikerült teherbe esnem, de nagyon félek mivel pont ez alatt az időszak alatt antibiotikumot kellett szednem. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés

Még nem jelenthetem ki, hogy terhes lettem, de néhány utaló jel van rá. Sajnos pont a legelején, pont a legelső napokban antibiotikumot kellett szednem mandulagyulladásra. Kicsit aggódom, hogy ez megzavarhatta-e a beágyazódást, vagy a későbbiekben árthat-e a babának?

Igaz az, hogy a terhesség tényleges megállapításáig(menstruáció elmaradása, pozitív teszt) még nincs közvetlen kapcsolat a baba és az anyai szervezet közt, és még nem lehet ilyen külső ártalom? Mert hát még méhlepény nincsen, sőt még ténylegesen terhességről sem beszélhetünk...nagyon az első napokban járok.

Tud nekem valaki segíteni?

Köszönöm!


2014. jan. 28. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Az első 6 hétben még nincs közvetlen kapcsolatotok, így nem lehet belőle gond.
2014. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen! Remélem így is lesz...

2014. jan. 28. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Majd ha kiderül terhes vagy, akkor agyalj ezen!

Addig feleslegesen stresszeled magad

2014. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan nem antibiotikumot szedtem, hanem műtöttek (altatásban), és utána kb. 10 napig nagyon erős fájdalomcsillapítót szedtem, és csak ezután derült ki hogy terhes lettem. Ja, és volt egy röntgen is, bár az annyira az elején hogy nehéz kiszámolni, hogy akkor már valóban terhes voltam-e. A lényeg hogy semmi gond nem lett, már elmúlt kétéves a kisfiam :)
2014. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van nem kellene ezen stresszelnem már most.


Hát ennek igazán örülök, és gratulálok a picihez! :) Jó ilyet hallani...vagyis olvasni.

2014. jan. 28. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Annyi helyen olvasom ezt a 6 hétig nincs kapcsolat, pedig ez egy oltári nagy butaság!!! Onnantól, hogy beágyazodik igenis van!!

Jó eséllyel semmi gond nem lesz, ráadásul még nagyon az elején járhattál, ahogy írod. És ha gond is van, a legtöbb esetben nem a gyógyszer a hibás, hanem maga a vírus! Én a 4. héten voltam beteg, mivel terveztük a babát és sejtettem, hogy sikerült is, nem kaptam semmi gyógyszert és mégis lett probléma. Szóval ne aggódj, mert az beárnyékolja a szép napokat! Csak pozitívan, minden rendben lesz!

2014. jan. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Próbálok nem aggódni.
2014. jan. 29. 08:36
 8/9 anonim ***** válasza:
NEM LESZ SEMMI BAJ! Én pont óriási kapszulákat szedtem a petefészek gyulladásomra, és emiatt nem hatott a fogamzásgátló, persze terhes is lettem, mégsem lett baja a babámnak :)
2014. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Kedvesek vagytok! :)
2014. jan. 29. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!