Timikecica kérdése:

Mit tegyek? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk másik kisbabát már van egy 2 éves kisfiúnk.több mint 1 éve próbálkozunk de még semmi voltam már orvosnál még tavaly mert 2 hónapot kihagyott a menszeszem (de szülés óta nagyon rendszertelen 30-35-40 napra jön meg ha meg is jön már másodjára két hónapot kihagyott) nem talált semmit voltam vérvételen pajzsmirigy miatt hogy az lehet e probléma de teljen jó az érték,már nem tudok mit tegyek a dokit kérdezem ő azt mondta próbálkozunk mert ha már van egy gyerekünk akkor nincs semmi bajom.Nem tudom hogy mit tegyed milyen dokihoz menjek aki tud normális választ mondani!? ja és kicsit súlyos is vagyok mert még sajnos nem ment le a felszedet súly az is befolyásolhatja?

2014. jan. 31. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljes hormonsort érdemes nézni, és ehhez én a MensMentis-t ajánlom! Lelkiismeretes orvosok, és nem fogsz soha olyan választ kapni, hogy "van ilyen, próbálkozz tovább". Ténylegesen kivizsgálnak, nem csak szúrópróba szerűen néznek ezt-azt, hogy megnyugodj.
2014. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigynél mit jelent a teljesen jó érték?

Azért kérdezem, mert mikor nekem is babásodási gondojaim voltak néztek TSH-t, és azt mondta rá az orvosom hogy JÓ, határértéken belüli.

Mire egy jó szakemberhez (endokrinológus) kerültem derült ki, hogy a régi orvosom szerinti JÓ Tsh nem is volt jó, mert egy dolog hogy határérték, de a babához 2alatt kellene lenni.

Elég gáz az orvosod. Szerintem keress valaki mást. Elég csúnya dolog egy rendszertelen 35-40 napos ciklusra azt mondani hogy jó ez, ha van már gyereke úgyis lesz, ez sehogy nem jó, rendbe kellene tetetni majd (mással) :)

Lehet IR, vagy PCO is a dologban, az is okoz a PM mellett túlsúly is és rendszertelen mensest.

Kívánom a legjobbakat!

2014. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
endokrinologushoz menj mert tuti hormon probléma okozza. Ez nem igaz hogyha van egy akkor nnincs gond. sok nönek ppl egy szülés után alakul ki a PCOS vagy az inzulin rezisztencia ez is lehet oka a súlyfeleslegnek. Viszgáltasd ki mindenképp. Sok család van ahol az elsö simán sikerül aztán a másodikhoz már segitség kell. Ahogy mitn tudjok sok oylan is van akinek az elsöhöz kell beavatkozás a második meg váratlanul jön pedig van probléma a párnál. Nem gépek vagyunk bármi lehet.
2014. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenképp felkeresek egy másik orvot és endokrinológust. TSH:1,27 lett.Ebben a hónapban nem is reménykedem benne hogy terhes vagyok mert már megint semmi decemberbe volt meg utoljára.de jövőhéten mindenképp felkeresek egy másik dokit remélem többre jutok vele :) még egyszer köszönöm a válaszokat.és ha véletlen PCOS van akkor az hol derítik ki?bocsi az értetlenkedésért
2014. febr. 1. 08:56
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

PCOS-nak sokféle tünete lehet, ezek közül az egyik, hogy ultrahangon sok kis ciszta látszik a petefészekben. Az alapbetegsége az inzulin rezisztencia, ezt endokrinológus tudja kimutatni terheléses cukor + inzulin vérvétellel.

De nem kötelezően vannak jelen ciszták, akkor is okozhat ez gondot, ha nincsenek.

Kezelést is ő tud rá adni : metformin, mozgás, diéta.

A TSH-d tényleg jó, ha a t3 és t4 is rendben van, és nincsenek tüneteid, akkor a pajzsmirigyed OK.

2014. febr. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!