Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » TUDNA vki segiteni? Pokolian...

TUDNA vki segiteni? Pokolian felek!? Vki leirna erthetobben h mi micsoda? FELNEM KELL? Aggodnom kell? Sokba kerul?

Figyelt kérdés

Cytologia+chlamydia szures


Hormon ciklus/3.ciklusnapon/FSH LH PRL E2 TSH T/ 21.ciklusnapon/Progesteron/Test/SHGB/+insulin(0-120p) + Vc profil


HSG/RTG/ vizsgalat petevezeto atjarhatosag 6-12.CN UH-os


Spontan ciklus tuszoeres vizsgalat/ciklus 11.naptol/ huvely uh/ ovulatio kimutathato e?


Tuszo erleles gyogyszeresen/ Clostylbegitte/ 2x1 tbl 2.cntol 5napig/ 1ovulatio kivalthato e


Ezt a papirt kaptam a dokitol. Ezeken a vizsgalatokon kellesz vegig mennem.


2014. febr. 15. 11:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár annyira nem vagyok jártas, de a cytologia az a sima rákszűrés, a chlamydia-t szerintem szintén a kenetből nézik meg,

A hormon egy sima vérvétel a ciklusod 3-5 napja között (fontos betartani a napot)

Aztán megnézik, hogy átjárható e a petevezetőd (arról azt hallottam, hogy egy kicsit lehet érezni, de nem vészes, de tapasztalatom hála Isten nincs)

Az utolsó előtti egy sima hüvelyi uh, ahol megnézik, hogy van e peteérésed egyáltalán, meg hogy milyen vastag a méhnyálkahártya (ez nem fáj)

az utolsó meg gyógyszeres kezelés (szerintem ez csak abban az esetben, ha spontán nincs érés)...

Szerintem nem kell félni a vizsgálatoktól, nem fájnak, ha sztk-ba mész, akkor ingyenes, és gondolom azért kell, mert nem jön a baba és azt akarják megnézni, hogy mi gátolja a fogantatást...

Sok sikert!

2014. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Maszek orvoshoz voltam.

Vervetelert nm kell fizetni mert beutalot adott a paromnak menni e kell andrologiara ott tudom h kell fizetni e noh de ezekert kellesz e fizetnem a maszeknal? UH v huvelyi ult. a dokinak tuti kell.

Pl a petevezeto atjarhatosagot megnezik fizetnem kellesz?


Egy eve probalkozunk de a baba sajnos nm jott :(

En rmon zavarra tippelek :( v az h tul sok a nyákom :(

2014. febr. 15. 12:42
 3/20 A kérdező kommentje:
Hormon zavar
2014. febr. 15. 12:44
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én magánbvan csinbáltam csomó ilyen vizsgálatot, én mindenhol fizetnem kellett, sajnos nem is keveset. De kénytelen voltam, mert az állami orvos nem volt hajlandó beutalót adni 1 év sikertelenség után sem, mert szerinte csak türelmetlen vagyok és az egy vetélés ami törtlnt velem, az is csak váletlen, sokakkal megesik. Én meg így elkezdtem a vizsgálatokat magánúton. A chlamydia gombafertőzést vizsgál, az egy kenetvétel, meg a hormonsoromat nézték vérvételből, ezeken vagyok túl, és egyik se fájt.
2014. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Arom a tovabbi valaszokat

2014. febr. 15. 16:47
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mitől félsz??


1. rákszűrésen gondolom voltál már, a chlamydia-t is kenettel nézik, ugyanakkor, fájdalommentes.

2. 3. és 21. napi hormonsor: sima vérvétel, 0 és 120 perces inzulinnál meg kell innod egy pohár tömény cukros vizet, vigyél citromot, finom limonádé lesz.

3. HSG állítólag fáj, de van ahol altatásban is kérheted, ha meg magánban HyCoSy-t csináltatsz (kb. 50.000,- Ft), az ugyanazt az eredményt adja és fájdalommentes.

4. tüszőérés vizsgálat ultrahanggal, fájdalommentes.

5. tüszőérlelés gondolom csak akkor kell ha az előzőek valamelyikén nem jó eredmény jön ki, de ez is csak gyógyszer, miért kellene aggódnod?


Ezeket az állami meddőségikben (pl. BMC) INGYEN elvégzik, tehát nem kerül semmibe, és a HSG-t leszámítva fájdalommentesek. Csak sok macera, utánajárás, sorbanállás. Ez van. Kitartás.

2014. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

H mitol felek? :

Hogy milyen lesz az eredmeny v h nm lehet babam


Kedves utolso koszonom a valaszt!

2014. febr. 15. 22:41
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
szia! A vizsgálatokat nagyon jól leírták előttem, ahhoz nem is tennék hozzá semmit. Nekem a magándoki vette le a kenetet a rákszűréshez és a chlamydiához, ezekért nyilván fizettem neki, hiszen magánrendelésén voltam. A vérvételhez kiírta a beutalót, így ingyen volt a kórházban. Az inzulinhoz a lötyit, amit meg kell inni, a kórház adta, nekem eleve tettek bele citromlevet, nagyon fincsi volt :) ez kórház függő, hogy mit raknak bele. A hsg-t szintén a magándokim csinálta, de nyilván ezt a kórházban, így szintén nem kellett érte fizetnem. Ne félj az eredményektől!!! Ha van vmi baj, akkor azt tudják kezelni, azzal is előrébb leszel. Drukkolok!
2014. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Koszonom! :)

Kezdek megnyugodni csak jo lenne tul lenni rajta. Kivancsi vagyok az eredmenyekre.

Az mar biztos jovoheten vervetel es sperma vizsgalat.

Ha gondoljatok megirhatom h mi lett az eredmeny ? :)

2014. febr. 16. 11:22
 10/20 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk, megy a drukk!
2014. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!