! A dokim szerint PCOS-em van. Megvan a hormonális vérvétel eredménye. Nem tudom melyiknek mennyinek kéne lennie! Doki csak hétfőn látja, én meg addig pánikolok! Valaki segítene megérteni?

Figyelt kérdés

TSH 1.54

Lh 10.6

progeszteron 3

testosteron 2.5

DHEA-S 10.4


2014. márc. 19. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Kellene a mértékegység, az, hogy hanyadik napi a vérvétel, plusz ez a hormondtábla így nagyon hiányos, sok-sok fontos elemet nem néztek, ami azért rossz, mert TSH pl. ft3 és ft4 nélkül nem sokat ér, lh fsh nélkül szintén, prog-teszt. SHBG nélkül nem jelent sokat, és a többi.
2014. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, hiányzik még egy csomó infó. Pl. a hormonok értéke magában nem ér semmit, mert az egymáshoz való arányukat kell nézni, ahogy az előttem szóló írta.
2014. márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ft3 és az ft4 nem kell, a TSH elég a pajzsmirigy működésének megítélésére, ez a legújabb orvosi ajánlat, endokrinológus mondta.


Tényleg vannak, amik hiányoznak, de lehet csak azért, mert régebben már volt, és a doki most csak ezeket tartotta fontosnak. Mikor ellenőrzésre megyek, nekem se nézik végig az összes hormonom, mert drága és felesleges.


A TSH-d normális, tehát a pajzsmirigyed megfelelően működik.

Az LH-d elég magas (hacsak nem éppen ovuláció környékén vagy), az utalhat a PCOS-re ill. megerősítheti a gyanút.

A progeszteronod alacsony, az csak annyit jelez, hogy nincs vagy ebben a ciklusban még nem volt ovulációd.

A tesztoszteronod magas, a DHEAS (szintén androgén) is határértéken van.

Egyébként én is hiányolok pár dolgot, de lehet, hogy a fentebb leírt ok miatt maradtak ki. Vagy csak ezután fogja elvégeztetni a doki.

2014. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és persze kellenének a mértékegységek, az előbb a "sejtett" mértékegységek alapján írtam le a dolgokat.
2014. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Milyen orvos szerint nem kell az ft3 ft4? Valójában még anti TPO is kellene, egyes nem feltétlenül manifesztálódó elégtelenségek kiszűrésére. Ez butaság, már bocsánat, a normál, rendes pajzsmirigy profil 3 elemből áll.

2014. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Endokrinológus főorvos, orvosi egyetemi tanár.

Anti TPO kellhet, d ft3 és ft4 nem. Ő sem a kisujjából szopta ki, mint mondtam, ez az irányelv. Kimutatták, hogy túl sok haszna nincs, ezzel szemben baromi költséges.

2014. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát. Nem tudom. A férjem is orvos, ő is tanít az egyetemen, én neki hiszek. :)
2014. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!