Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 10,22 ug/mL a ciklus második...

10,22 ug/mL a ciklus második felében mért progeszteron szintem. Jól tudom, hogy ez elvileg még az elfogadható kategória? Vagy a legtöbb orvos erre már gyógyszert írna fel?

Figyelt kérdés

Abban maradtunk a dokival, hogy majd akkor megyek hozzá legközelebb ezzel az eredménnyel, ha nem jön össze a baba ebben a hónapban sem. Menjek majd ovu előtt pár nappal, hogy megnézhesse, alakul-e a petesejt.

De jók az infóim, hogy elvileg a 10,22 az nem olyan rossz, de lehetne jobb is?

Volt valakinek hasonló eredménye? Mi volt a következő lépés?

Amúgy szerintem ez a hónap sem fog sikerülni. Szombaton kellene megjönnie, de előtte 5-6 nappal már szoktam barnázni. Hát most is ez van, sőt, most piros vér is van, ami nem megszokott... De nem gondolnám, hogy pont ez jelentené a babát, igaz?


2014. ápr. 8. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az sem mindegy, hányadik ciklusnap. Itt alul találsz egy táblázatot. Ha 21-22. ciklusnap, akkor a 'luteális fázis közép' sort kell nézned, de általában ezen a napon nézik, mert hamar változik. ahhoz egy picit alacsonynak tartom


[link]

2014. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 28 naposak a ciklusaim.21.napon 18 volt a progi szintem.következő hónapban már kaptam progeszteronpótlást.Pedig a 18 az nem olyan nagyon rossz.A barnázás egyértelmű progeszteronhiányra utal,nekem csak mensi előtt 2 nappal kezdődött.Ha nem megfelelő a progi szint akkor nem tud beágyazódni,megtapadni a baba.Tehát mindent összevetve "remek" orvosod van....én is a harmadik dokinál járok.Válts orvost,ne késlekedj!Igy csak a honapok mennek,nekem is 4,5 év ment már el,mert 4 évet szórakoztam,hallgattam azokra akik csak a pénzt tették a zsebükbe!
2014. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A 23. napon mérték, mert kicsit hosszabb a ciklusom, mint az átlag. A papíromon 5,16 - 18,5 van feltüntetve referencia tartománynak, így abba beleesik. Viszont azt olvastam itt más anyukáktól, hogy a dokik 10 feletti prog. szintet mondanak egyáltalán esélyesnek teherbeeséshez, de, igen, ez egy kicsit alacsony.

Ezért kérdem, hogy akinek hasonló eredménye volt, annak kellett-e gyógyszert szedni, vagy megmaradt-e így a baba esetleg...?

2014. ápr. 8. 20:02
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves kettes, a doki nem mondott erre semmit. Azt mondta, majd akkor menjen vissza, ha most nem jön össze a baba. És akkor vigyem ezt az eredményt, és látjuk belőle, hogy kell-e prog. pótlás vagy sem.

De akkor nagyon valószínű, hogy kell majd. Ha neked 18-ashoz adtak...? Akkor nekem a 10,22-höz tuti, hogy kell.

A dokim a legjobb a városban. Sajnos kisvárosban élünk, nem igazán lehet válogatni, és még mindig ő a legjobb a környéken.

2014. ápr. 8. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:
ez igen alacsony. 3. napi hormonsorod milyen lett?
2014. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3. napon több mindent mértek.


TSH: 1,91

T3: 2,68

T4: 0,78

FSH: 4,6

LH: 2,5

prolactin: 10,06

progeszteron: 0,56

ösztradiol: 56

tesztoszteron: 21,32

DHEA: 136

cortisol: 7,4

inzulin: 7,19



Azt sem tudom, melyik mit jelent. A free T4 eredményem van egyedül a ref. tartomány alatt egy picivel. A többi beleesik, már mind az alacsony értékhez közel.


A doki amúgy a 3. napira azt mondta, a pajzsmirigyem működik kicsit (talán) alul, ha jól emlékszem, de hogy nagy eltérést nem lát rajta.

2014. ápr. 8. 21:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kéne egy terheléses cukor és inzulin vizsgálat, mert az éhgyomri inzulinod kicsit magas, 5 alatt kéne lennie.
2014. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok.Nekem mondjuk a referenciatartomány magasabb volt,azt hiszem 35-ig,de utánanézek.
2014. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az inzulinom nem ehgyomori. Azt olvastam, hormonpanelnel nem szamit, hogy eszunk-e elotte vagy sem, igy reggeliztem. Szoval azert magasabb.

Holnap reggel csinalok egy tesztet, csak a biztonsag kedveert. Olvastam sok olyat is, hogy az ember lanya terhes maradt annak ellenere, hogy volt verzes. En most verezgetek (ami kicsit furcsa, mert csak barnazni szoktam), ugyh megnezem van-e vmi kulonosebb oka ennek vagy most ez a honap igy sikerult.

De nem sok remenyt fuzok hozza :(

2014. ápr. 9. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:

o-o

a 10-es nem rossz,de nem is jó,nekem most 40volt a progi szinten,és nálam mivel az ösztradiol magas volt,még ez is alacsonynak számít...a barnázás is attól van,az nem normális hogy mensi előtt van barnázásod,ha a doki nem javasol mást,csak a várakozást,talán kezd el szedni a barátcserje kapszulát,meg a womans cream-et.

ez növeli a progi szintet,2-3 hónap után.a krém nem olcsó.

én most használom 2. hónapj a krémet,és már első hónapban sem volt hóközi barnázásom.

a barátcserje is gyógynövény...talán jobb,mint várakozni.

de a 21.napon nézett ösztradil eredményed is kellene hozzá,egymáshoz szokták viszonyítani a kettőt.

tsh-d mennyi lett amúgy?

2014. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!