Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha a páromnak bőrrákja volt...

Ha a páromnak bőrrákja volt és kezelték-meggyógyították a termékeny képessége csökkenhetett?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt (pontosan nem tudom mikor) kb 4 éve, hogy bőrrákot diagnosztizáltak nála ! A rákos területek eltávolították a testéről, a hátán volt 3 részen! Azt követően injekciózta magát illetve gyógyszereket szedett (itt ismételten nem tudom milyet és mennyi ideig)! Most 34 éves és kicsit megvagyok ijedve (én 20 éves vagyok), hogy esetleg meddő, én nem vagyok az ma voltam kivizsgáláson és javasolta a párom spermium vizsgálatát, nos még olyan kérdésem lenne, hogy az egyik heréje nem szállt le neki (nem tudom miért nem kezeltette annó az anyja..) az is ronthat az esélyeken?? Már egy éve próbálkozunk és állandósan piszkálva voltam, hogy menjek már el orvoshoz lehet valami betegségem van.. elmondtam neki, hogy menni kell spermium vizsgálatra és kiakadt. Szerintetek a bőrrák után ill., a nem leszállt here okozhat meddőséget ?
2014. ápr. 22. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ilyenfajta kezelésekkel nem az a baj, hogy terméketlenséget okoznak. Ez egy általános tévhit. A probléma vele az, hogy genetikailag változtatják meg a spermiumokat és petesejteket, tehát jóval nagyobb az esély egy beteg babára.

A rejtett heréjüség az már más helyzet. Ott valóban csökkennek az esélyek (ugye minimum 50%-al).

2014. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

persze, mind a kettő hatással van/lehet rá

ha kapott kemot, sugarat, akkor az is rontja az esélyeket és a le nem szállt here is túl melegben van, nem termel, tehát csak a másikra lehet hagyatkozni, ha nem lett steril a rák miatti kezeléstől

miért akadt ki? Nem lenne jobb tudni, hogy hogy álltok, mikre lesz szükség a babához? Legalább lehetne tervezni, hogy kell-e lombik van-e esély természetes úton megtermékenyíteni stb.

2014. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem megijedt, hogy neki is kell tennie valamit a Baba érdekébe.. de már lenyugodott, csütörtökön megy háziorvosához, pont most volt rutin vizsgálatokon a rák végett, na és csütörtökön rákérdez orvosára ez pontosan hogy is működik...Bízom benne, hogy nincs vele gond de hogy így 50 %-ot ront a rejtett here kissé megvagyok ijedve :( És ami a legjobban fáj amikor valaki megkérdezte eddig, hogy miért nincs még baba azt mondja: biztos minden hónapba elmegy nekem, mert emelgetek (nagyon rossz stresszes és nehéz munkahelyem van) állandóan ...mindent rámfog, itt volt nálunk ma anyukája hát neki nem mertem elmondani, hogy mi volt az orvosnál és mit is mondott... majd saját maga elmondja, hogy miatta.. jó nem mondom azt hogy miatta mert Még nem mondhatom, csak a vizsgálat után de tényleg az 50 % meg a rák után akkor tuti csökkent neki :( nem fogom tudni feldolgozni ezt majd úgy érzem :'(
2014. ápr. 22. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A meddő kapcsolatok 40%-ában a férfi oldalán van a probléma (másik 40 a nő és 20%-ban mindkettőnél). A kezelések és a rejtett heréjűség is okozhat férfimeddőséget sajnos.

Viszont egyetlen vizsgálat után azt sem lehet kijelenteni, hogy veled minden rendben van, ehhez azért hosszadalmasabb és a ciklus különböző napjain végzett vizsgálatok szükségesek, olvass utána, az internet tele van infókkal ezzel kapcsolatban.

Jótanácsként még annyi, hogy jobb ha kiirtjátok a szótáratokból a "miatta", "miattam" kifejezést, mert nagyon romboló tud lenni a párkapcsolatra nézve.

Üdv,

10 hetes kismama akinek a férje meddő

2014. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Gratulálok! :) egyébként december óta járok orvoshoz minden hónapba megyek hozzá és sose mondja, hogy valami gond lenne, mindenem negatív aminek örülök! Eddig várt ezzel a kijelentéssel, hogy most Ő következik.. remélem minden rendbe lesz és lesz 2 csodás gyermekünk :)
2014. ápr. 22. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
te komolyan egy iylen embernek akarsz szülni aki rád mutogat ok nélkül??? Figyelj, mi 5 éve küzdünk babáért az én hibámból de a férjemnek még egyszer sem jutott eszébe ezt a szememre vetni, söt ö az erösebb hogy ugyis lesz és sikerül és képes vagyok rá stb. Ha igy ok nélkül ilyeneket mond a párod akkor mi lesz késöbb????? Ha valamit nem ugy csinál a gyerek mint kéne rögtön te leszel a hibás és a te gyereked lesz. ha jó a gyerek az miatta van és akkor rögtön az ö gyereke. Mondjuk szerintem a 14 év is gázos de ez az én személyes véleményem.
2014. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!