Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől csökkenhetett 5 hónapos...

Mitől csökkenhetett 5 hónapos babám étvágya?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, csak anyatejet kap, meg egy kevés teát. a tea kell neki, segíti a kakilást, ahogy látom. Mivel nem mérem, nem tudom, mennyit eszik egyszerre, mármint mennyiségre, inkább időre, meg abból, hogy mennyire szív. Úgy vettem észre, hogy ma kevesebbet evett! Már egyszer volt ilyen, akkor kicsit meg is állt a súlygyarapodás, kb. 2 hét után szerencsére helyreállt az étvágya. Attól félek megint ez lesz, hogy nem fog hízni. Kezdjem meg a hozzátáplálást nála? Lehetséges, hogy az új íz visszahozná az étvágyát? Nagymamám szerint már régen el kellett volna kezdeni!!! Hiába próbálom gyakrabban cicire tenni, elfordul és sírni is elkezd, ha nem éhes! Próbáltam cumisüveggel is, hogy a lefejt tejjel is megkínálom, vagy az apukája cumisüvegből, de úgy sem fogadja el! Nincs még fog, de 2-5 hónapos kora óta folyik a nyála! Van valakinek ötlete mi okozhat ilyen étvágycsökkenést?
2009. szept. 25. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javaslom megkezdeni a hozzátáplálást.Már 4 hósan kellett volna.Adj neki gyümölcsöket,főzz neki főzelékféléket,azokat habard be.Természetesen folyamatosan,egyszerre csak kostolgatva adj neki új ízt.Igaz,hogy a tápszergyárak csak a sokkal későbbi hozzátáplálást javasolják.De ha figyeled ezt az oldalt,akkor tapasztalhatok,hogy aki csak 7-8 hónaposan kezd a hozzátápláláshoz,annak a babája nem akar enni.Nekem 3 gyerekem van,és egyiknél sem volt gondom soha az evéssel.
2009. szept. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kestel el, mi 5 hósan kezdtuk, szerettem volna kivarni a félévet, de nem ette a tápit. szopi utén kezdheted a kóstolást, hátha még éhes marad.


a lényeg, hogy ne tomd :)

az én bebim most 6.5 hós, 5 hós okra óra 650-700at eszik az addigi 800-900 ml helyett.


ha hizik (mi a mi merlegunkre rakunk egy talcat azon merjuk le a bebit,persze nem pontos, de ha nem none vagy fogyna, mutatna), akarmilyen kicsit is, nincs gond

2009. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap adtunk neki először barackot, de azt inkább kiköpte, majd később almával próbálkoztunk! Az alma ízlett neki valószínűleg, mert még tátotta is a száját! Kb 6 kanálkát kapott, a fele mondjuk az előkén kötött ki, kilökte a nyelvével, de a másik felét lenyelte! Aztán kérte a tejcsijét! Ma már jobban eszik!:d

A mérleges ötletet kipróbálom, mert nekünk nincs csecsemős mérlegünk, és ugye digitálison elég nehéz mérni...

2009. szept. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!