Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki milyen értékekre, mennyit...

Ki milyen értékekre, mennyit szedett?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni amolyan "felmérés" jelleggel, hogy ki milyen vércukor- és inzulinértékekre hány mg merckformint, vagy azonos hatóanyagú gyógyszert szedett és milyen gyorsasággal sikerült normalizálni általa az eredményeket.


Az én dokim 2000 mg-ot javasolt naponta, én viszont iszonyat soknak tartom, mivel a terheléses eredményeim annyira veszedelmesen nem rosszak.


Előre is köszönöm.



2014. ápr. 23. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

meforalból 3*750mg-osat szedtem (tehát a napi 2000 mg megvan, még több is), de az nem használt, attól romlottak az eredményeim.

Utána váltottunk Eucreas-ra, ami szintén 750mg-os, de valami kombinált szer, ebből 2*1-et kell szednem. Ez úgy néz ki használ

2014. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vc. 0 perc - 4, 60 perc - 6.2, 120 perc - 3.9

Inz. 0- 11, 60 - 170, 120 - 68


2×850 mg Meforal



Minden egyeb hormonom total ok volt, kb. 2 kg plusz volt rajtam, 28 naponta menstrualtam, de cisztaim voltak es csunya ir-em.



A harmadik meforalos honapban fogant a lanyunk, mar 2 eves. :)

2014. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Az én laboreredményem a következő:


Vércukor:

0 perces: 5,2

60 perces: 4,0

120 perces: 4,5


Inzulin:

0 perces: 9

60 perces: 47,2

120 perces: 40,7


Erre írt a doki napi 2000 mg-ot. Szerintem sok!


Kedves 2. válaszoló!

Neked milyennek értékelték a terheléses eredményeidet? Mert az én dokim az enyémre azt mondja, hogy kifejezetten enyhe IR-rel állunk szemben. Akkor miért ez a sok merckformin?

2014. ápr. 23. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit nevezel soknak? :) az egyik baratnomnek majdnem ugyanannyi az eredmenye, mint neked, es 3x850 mgot szed, igy sem esik teherbe. En nem vagyok orvos, a ferjem irta ki nekem a meforalt, en meg szedem. Kozepesnek minositette o az iremet, de pl. Anno a dbi mensmentisben semmit nem kaptam erre az eredmenyre.
2014. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:) Jogos! :) Én a 2000 mg-ot tartom soknak :)

Igazából nem teherbeesési problémám van, hanem kihordási (habituális vetélő vagyok). Ezért értem a dokim finomhangolási szándékát, de akárhány cikket, vagy fórumot olvasok, mindenhol sokkal komolyabb inzulinkilengésre adnak 2000 mg/nap körüli merckformint. Kicsit elveszettnek érzem magam a témában :)

2014. ápr. 23. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg ne is nezz meg tobb cikket?:):):) en is ezt csinaltam, a ferjem pedig megkerdezte tolem, hogy ugye tudom, hogy nem ugy kepzik az orvosokat, hogy tessek itt egy cikk, okosodj a temaban...? :) tehat kell az elokepzettsg, a tapasztalat, reszedrol meg a bizalom. Nekem konnyu bizni az orvosomban, mert o a ferjem, tudom, idegenek irant ez kevesbe hangzik konnyu utnak, de probald meg, biztosan tudja, mit tesz.
2014. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak hogy lasd, egyutt erzek: egyszer arra jott haza a ferjem, hogy egy endokrinologiaval foglalkozo szakkcikket bongesztem. Annyit mondott ra, hogy: "hidd el, en is olvastam oket.":D neha olyan suletlenseget bogoztam ki egy-ket cikkbol, pedig nem total vakon mentem neki, tanultam elettant meg anatomiat stb., es megis...
2014. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Napi 2x750 mg os mercformint szedek. A 0 perces inzulinom 8,8

120 perces 25 lett

2014. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs a 60 perces volt 25 a 120 perces pedig 36
2014. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!