Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki szedett vagy szed rajtam...

Ki szedett vagy szed rajtam kívül Meforalt?

Figyelt kérdés

Tegnap írta fel a nőgyógyászom mert elhúzódó vérzéssel fordultam hozzá.Meforalt és Norcolutot írt fel.Felhívta a figyelmemet hogy hasmenést okoz a többségnek a Meforal de ennyit mondott.Első héten napi 1et kell szednem majd napi2-t.

Még csak reggel vettem be, de délutánra már jelentkezett a hasmenés... :( most ez tényleg normális? Ez így lesz ameddig ezt kell szednem? És ha évekig? Aki ezt a gyógyszert szedte az is így volt?

Megoldás lehet ha széntablettát is eszek?


2013. okt. 30. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a szén közömbösít mindent, tehát akkor feleslegesen veszed be a másik két gyógyszert sajnos

két lehetőség van: idővel megszokja a szervezeted, ez olyan 2 hét

nem szokja meg a szervezeted és gyógyszert kell váltani vagy el kell hagyni a gyógyszert, nekem ez utóbbi javasolta a doki, helyette/mellette szigorú CH diéta

ha betartod a diétát, akkor kisebb eséllyel jön a hasmenés, bár nálam betartott diéta mellett is napi 6-7 rohanás volt sajnos, 8 hónapig bírtam és feladtam

2013. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Meforal mellé tartani kell a cukormentes diétát is. Azért okoz nagy mennyiségben hasmenést, mert nem bírja a cukrot, tejet, cukros pékárut, stb. Amíg ezekkel találkozik a gyógyszer, hasmenés lesz belőle. Én régóta szedem, és fogom is, inzulinrezisztens vagyok. A hasmenés elmúlik, ha a diétát tartod és fokozatosan építed fel a gyógyszer mennyiségét. Viszont lehetsz bármilyen fokozatos, ha tejet iszol mellé, cukros cuccot eszel, ki fogja dobni. Ráadásul ez nem csak egy átlagos hasmenés, hanem vizes jellegű, visszatarthatatlan, és nagyon kellemetlen tud lenni, ha nem otthon vagy, pláne.

A széntabletta erre nem megoldás.

Milyen a hormonsorod? Milyen a 3-5 pontos cukorterhelésed és inzulin értékeid? Pajzsmirigy hormonokat nézett? Mire kaptad egész pontosan a Meforalt és a Norcolutot?

2013. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hormonsor?Cukorterhelés?Pajzsmirigy?Semmi ilyen dolgot nem nézett a nődoki :(

A vérzésem kiszámíthatatlan és rendszertelen.Elhúzódó menstruáció miatt mentem el magándokihoz tegnap mert október eleje óta vérzek.Nem megszokott,mert gyengébb.

Megvizsgált, citológiát csinált és megállapította hogy túlsúlyos vagyok, és enyhén szőrösödöm.

Erre felírta ezt a 2 bogyót, de nem említette a diétát sem, csak azt hogy akár még fogyhatok is a gyógyszerrel :S

Norcolutot azért kell szedni, hogy elmúljon a hetek óta tartó gyenge vérzés...

2013. okt. 30. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

no, akkor ideje, hogy elmenj egy endokrinológushoz, aki megcsináltatja a szükséges laborvizsgálatokat és megfelelő gyógyszert ír fel, nem csak a tüneteket szünteti meg

a kezelése hatására be fog állni a ciklusod, csökkenni fog a szőrösödés, és ha sportolsz a CH diéta mellett és szeded a meforalt, akkor tényleg fogyhatsz is

2013. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az sztk-s rendelésről nagyon rossz tapasztalataim vannak, jelenleg magán endokrinológust nem tudok megfizetni amíg a vizsgálat végéig ér...

Ha szedem a Meforalt diéta mozgás mellett az is több mint a semmi nem? Úgy értem addig, amíg nem tudom megfizetni a kezelést.

2013. okt. 30. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
jobb, mint a semmi, de ki kellene deríteni, hogy mitől rendszertelen a ciklusod, mi okozza a többi tünetedet és ezeket kezelni is kellene, hogy ne egy esetleges gyerekvállalás előtt derüljön ki, hogy 1-2 évig felesleges még próbálkoznotok, mert nem fog összejönni vagy nagy a kockázata a vetélésnek
2013. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
2013. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meforal-t inzulinrezisztenciára írták fel, hárompontos cukorterhelés után. Pont a mellékhatások miatt csak fokozatosan felépítve szabad szedni. (első héten reggel fél, másodikon reggel-este fél, utána reggel-délben-este fél, utána lehet szintén 3 hét alatt növelni 1-1-1-re.


Én fogytam kb. 6-7 kilót, de az eredmények nem lettek jók a köv. kontrollon, és lecserélték a Meforált. Most Eucreast szedek, ezt csak 2*1-et, de ez mellé is kell a 160g-os szénhidrát diétát tartani, és persze a mozgás is elengedhetetlen.

2013. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez elég fura, hogy a doki csak így ránézésre felírta a Meforalt. Ezt ahogy írták is, csak cukor és inzulinterhelés, illetve 3. napi hormonsor eredményének ismeretében szokták. Mi van, ha nem is ez a problémád? Amúgy a hasmenést valóban az okozhatja, hogy nem diétázol mellette, illetve, hogy nincs jól felépítve a gyógyszer. Nekem azt mondta a doki addig ne is emeljem az adagot, amíg a szervezetem a fél szemhez hozzá nem szokott.
2013. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, endokrinológus, diéta és mozgás a megoldás.

A magánendodokihoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az ország legjobb helyén egy konzultáció 12 ezer forint, háromhavonta, fél évente kell menni kontrollra, de ez már valamivel olcsóbb, és a hormonlabor sem olyan horribilis összeg, mint sokan hiszik, és ezeket sem kell túl gyakran megcsináltatni.

Érdemes kigazdálkodni ennyit ha tudsz, mert egy normális kivizsgálás és kezelés sokkal kevesebbe kerül, mint az sztk-s félrekezelések sorozata, a felírt hatástalan vagy egyenesen káros gyógyszerek tömkelege, mert az olcsóbb a tb-nek...

Én már 4 éve szedem a metformint, és mióta rutinos vagyok a diétában is, azóta semmi tünetem nincs. :-)

2013. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!