Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek mennyi idő után...

Szerintetek mennyi idő után kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, tini korom óta problema volt a menszeszemmel. Az elmult 4 evben kezdett beallni, igaz nem a megszokott 21 napos ciklusra, hanem volt, hogy 52 nap utan jott meg. Tavaly -egy eve- volt egy missed ab-om. A kerdesem az lenne: szerintetek normalis, hogy febr. 16. az utolso menszim utolso napja ota nem vedekezunk es meg mindig nem jott ossze semmi? Dokinal voltam 1 hete, nem mondott semmit, csak hogy csinaljak tesztet 2 het mulva.

2014. máj. 1. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A statisztikák szerint az átlag 30-34 év között 4 ciklus, amíg egy tervezett baba megfogan (de ebben benne vannak azok, akiknek elsőre sikerül és azok is, akiknek évekig tart) - sajnos ez nálatok nem egyenlő a kb. 4 hónappal. "Rendesen" kivizsgálni sajnos egy év sikertelen próbálkozás után szokták a nőket (de persze senki nem fogja ellenőrizni, mennyi ideje próbálkoztok). A helyedben, ha még nem tetted, minél alaposabban utána járnék, miért ilyen hosszú a ciklusom.
2014. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én akárhány olyan nőt ismerek, akinek össze-vissza mensije van, mindegyiknek összejött a baba. Egyik barátnőmnek a 3. Nekem mindig rendszeres volt a ciklusom, 28 nap, szuperjó hormonsor, mégis első gyermekem inszeminácioval, második lombikkal jött össze.
2014. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem vagyok orvos,de szerintem menj el egy jo meddosegi szakertohoz mert ez nagyon pco gyanus es nezesd meg az inzulint.Nekem is 40napra jart meg ,nem jott a baba es elmentunk egy meddosegi kozpontba.ott az elso uhn megmondta hogy pcos vagyok.Nekem nincs semmilyen tunetem,nem is gondoltam ra hogy az vagyok.Es az nagyon nem normalis hogy febr. jott meg.Persze attol meg teherbe eshetsz,de nem valoszinu
2014. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Manka68 ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz, rendszertelen mensessel nehezebb teherbe esni, és valószínű hogy PCOS van a háttérben. Ez sajnos nem csak a teherbe esést nehezíti meg, de nagyobb az esélye a vetélésnek is, mert nincs meg a hormonegyensúly. Kezelni kell, de nem a nőgyógyász feladata, ez endokrinológiai betegség (a ciszták és mensizavar csak tünet). Egy jó endokrinológus tud segíteni, igazából a meddőségi klinikákon sem erre specializálódtak, vagyis oda is akkor érdemes csak menni, ha ez már kezelve van, és még így sem sikerül.

Nem kell kivárni az egy év sikertelenséget, mert egyértelműen van probléma.

2014. máj. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hm, kis biztatasert irtam, de egy kivetellel mindenki ijesztget. Hat, inkabb megprobalok a dokimban bizni, es varok meg. Ha van valami valtozas -pozitiv- majd irok. Azert koszonom. :-)
2014. máj. 3. 19:05
 6/11 Manka68 ***** válasza:
Bocs, nem ijesztgetésnek szántuk, segíteni szerettünk volna.
2014. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj, megertem, tudom, hogy vannak ilyenek is az eletben, nem vagyok naiv. Csak nem a legjobb mar az elejen a legrosszabbra gondolni. Barmi lehet a gond. Lehet betegseg is, vagy a munkam miatt ahol folyamatosan stresszelek, vagy barmi. Csak a dokim nem mondott semmi olyant amiert aggodnom kellene, sot, biztatott, hogy probalkozzunk. O ismeri a korkepemet, gondolom csak szolt volna, ha komolyabb gond lenne, vagy megalaposabb kivizsgalas.
2014. máj. 4. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy bízol az orvosodban, de azért az nagyon nincs rendben, hogy a ciklusaidra azt mondja, hogy rendben vannak... mert a vak is látja, hogy valami nem ok. Inzulin/cukorterhelésed volt már, elküldött a dokid?
2014. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben teázgatnék amíg várakozom! ;-) Cickafark-palástfű...
2014. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom az aggodast, de a menstruacios problemam kezeles alatt all, a verkepemre pedig csak annyit mondot egy tini megirigyelhetne annyira jo, beleertve a cukor is, vagyis mindent.
2014. máj. 6. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!