Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS és I. típusú diabétesz,...

PCOS és I. típusú diabétesz, más is küzd hasonló jellegű betegségekkel?

Figyelt kérdés
4 éve diagnosztizálták nálam az I. típusú diabéteszt, azóta inzulinos vagyok, még abban az évben kiderült pajzsmirigy túlműködésem van. Azóta a pajzsmirigy jól működik. Most ebben az évben diagnosztizálták a PCOST. A diabétesz miatt állandóan diétázom, akkor mit javasoltok diéta helyett a PCOS-ra? A testsúlyom normális.

2014. máj. 20. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a sport segített. :)
2014. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sportolok rendszeresen :)
2014. máj. 20. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Hmm akkor nem tudom. Nekem az segített, inzulinnak felét adom,a cisztáim is eltűntek tőle.
2014. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet az inzulin mellé Mercformint (vagy hasonklót) is adni, nyilván az inzulin mennyiség változtatásával.

Én ezt nem vállaltam. Elsősorban azért, mert mire kiderült a PCO, akkor már gyakorlatilag az inszeminációra készültünk. A meddőségiben vetették fel, hogy ne kezdjük el, hanem a diabetológussal beszéljem meg a Mercformint. Ő beleegyezett volna, de én nem akartam újra beállíttatni a diétát és az inzulint, mert már akkor évek óta vártunk babára. Úgyhogy én inkább azt választottam, hogy elkezdjük a stimulációt és az inszeminációt. A 3. hónapban sikerült is így teherbe esnem.

2014. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Mercformintól elmúlhatnak a ciszták? Köszönöm a válaszok :)
2014. máj. 20. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, vagy elmúlhatnak, vagy azt lapar műtét során leszedik (nem nagy kunszt) de újak nem lesznek tőle legalábbis.

De sokaknak elmúlnak, nekem kellett a műtét.

Én használtam inzulin mellé Merckformint, de terhességi cukor alatt. Mivel én alapvetően Inzulinrezisztenciában szenvedtem, az inzulint nem voltak képesek felvenni a sejtjeim, hiába lőttem akármennyit. Ha bevettem még a metformint is, akkor meg felvették, és lement a cukrom.

De én nem tudom, hogy ennek van -e értelme az I. diabétesz esetén, hisz ott -kérdezem- van gondja a sejteknek az inzulin felvétellel????

Mert a metformin arra jó elvileg. No ez csak egy páciens véleménye, nem vagyok orvos.

Szerintem a Mens Mentis szakemberei találkoztak már hasonló esettel mint te, érdemes lenne velük beszélni.

2014. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs még tapasztalatom a Mercforminnal kapcsolatban, még csak most írta fel az orvos. Tartok tőle,hogy gyakran fogok hipózni, lehetséges? Pattanásos bőrt is karbantartja ez a gyógyszer? Köszönöm a válaszod :)
2014. máj. 20. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a hormonjaidon segít a gyógyszer, akkor igen, akkor a pattanásos bőröd is szebb lesz, nekem szebb lett, és fogytam is tőle, (ez még az inzulin előtt volt, no és az inzulin után- mert terhesség után nem kellett nekem inzulin, csak a metformin.

Igen, én sokszor hipóztam tőle, de én nem ilyen ájulósan, vgy ilyesmi, csak zsibbadtam, ráott a hideg, nem volt veszélyes, csak éreztem. Hohes C-t és pár szem kekszet ettem gyorsan ilyenkor, és jobb lett.

De szerintem neked már van tapasztalatod az étkezésekkel, fogod tudni kezelni.

Nagyon sok sikert neked a babához, és sajnálom, hogy cukorbeteg vagy, együtt érzek veled, mert volt benne részem közel fél éven át, milyen odafigyelést igényel, és kellemetlenséget okoz, kívánom, hogy találják fel a csodaszert, amitől helyreállhat:-)

2014. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!