Inzulinrezisztenciám van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma kaptam meg a terheléses vizsgálat eredményeit, melyek a következők:

Cukor:

0': 5,2 mmol/L

60': 8,1

120': 6,4


Inzulin:

0': 12,4 mU/L

60': 99,7

120': 65,2


A háziorvosom szerint ez rendben van, viszont az endokrin doki asszisztense azt mondta, hogy a 0 perces érték ötszöröse lehet maximum a 120 perces érték. Ez alapján éppen határeset, azt javasolta várjam meg a lombikos orvosom véleményét. ( nem emiatt lesz lombik )

Aki hasonló helyzetben volt, kellett gyógyszert szednie? Vagy diéta? Egyáltalán ez mennyire rossz eredmény?

Már 1 éve nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem, semmi cukor, fehér liszt stb... Fogytam is majdnem 20 kilót.

Igazán nem szeretném, ha még emiatt is csúszna az egész lombik. :S

Köszönöm



2014. máj. 21. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ez az inzulin nagyon magas, sajnos. Én évek óta élek IR-rel, voltak ennél gyászosabb eredményeim is, de nem bíztatlak nagyon, ezt sajnos komolyan kell venni. Az én orvosom szerint a 120perces érték 20 alatt, vagy a környékén jó. A 60 perces közel 100-as értéked sem valami fényes. De ehhez szakember kell, nem egyszerű ezeket a leleteket elemezni.


Nekem diéta-sport- és metformin kellett. Idővel rájöttem, hogy a hármas kezelés igazából 4-es, mert a lelki pillért is erősítenem kellett. Az IR nem csak a teherbeesés szempontjából kezelendő probléma, de kezeletlenül egyenes út a cukorbetegség felé! Törődj vele lombik ide vagy oda!


www.pco-szindroma.hu

2014. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez Ir sajnos! Ha tudsz Pcos szakértőhöz menj pl mensmentis intézet!
2014. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Egyértelmű, hogy nem fogom félvállról venni.

Igazán nem hiányzott még ez is, nagyon csalódott vagyok. :(

Megvárom a jövő heti megbeszélést a lombikos orvosommal, és utána kérek időpontot endokrinológushoz.

2014. máj. 21. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

lombikos vagyok, és IR-es (igen, ez az egyébként), a meddőségiben sajnos annyira nem foglalkoztak vele, hogy az enyémet jónak mondták, közben dehogy. Nem rosszindulatból írom, hiszen nekik nem ez a szakterületük, és az IR több annál, mint hogy a határérték alatt vannak, vagy sem.


a 0 perces inzulin 5 körül jó, általában így nézik az ötszörös értéket. De persze ezt komplexen kell nézni (testalkat, más hormonértékek, öröklött dolgok, stb)


Jelentkezz be egy endokrinológushoz szerintem... Pár lombikot végigcsináltam úgy, hogy a meddőségiben azt mondták, oké lesz minden. Utána kerestem endo dokit, a következő sikerült (helyreállt minden értékem).

2014. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon hasznos volt a válaszod, köszönöm! :)

Akkor nem is várok, holnap telefonálok időpontért.

Olyan elkeserítő, hogy még ez is van. :(

Gratulálok neked a sikeres lombikhoz! :)

2014. máj. 21. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!