Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az inzulinrezisztencia is árt...

Az inzulinrezisztencia is árt a babának vagy csak ha kifejezetten cukorbeteg a kismama? Aggódom az inzulinrezisztenciám miatt.

Figyelt kérdés
Soha életemben nem volt magas a cukrom, viszont inzulinrezisztanciám van, viszont az arra szedett gyógyszerem elhagyatták velem.
2013. júl. 10. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Elhagyatták veled? Hány hetes vagy? Ez pont egy erről szóló cikk, épp most olvastam:

[link]

2013. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De amúgy addig nem árthat (12. hét után), ameddig kezeled, tartod a diétát, és nem lendül át terhességi cukorbetegségbe. 12. hétig szokták minimum ezért szedetni a gyógyszert.
2013. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14. hétig fokozatosan leépítettük a metformint az orvosommal. Most is tartom a ditétát, és a cukrom rendben van (mindig is rendben volt). A babám egészséges, szépen növekszik, holnap töltöm a 21. hetet. 2 hetente járok cukor ellenőrzésre (próbareggelis) és a várandósság alatt 3x volt/lesz OGTT-m összesen.
2013. júl. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok. A 15. héten hagytam el a gyógyszert. Cukrommal sosem volt gond. Most viszont már jóval hagyobb a babám, mint a kora alapján lenne, így aggódni kezdtem, hogy az inzulinrezisztencia okozza-e és hogy káros lehet-e?
2013. júl. 10. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát okozhatja a cukor a baba nagyságát, de gondolom azért ellenőrízni szokták, nem? Diétát tartod?
2013. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi extra ellenőrzés nincs, csak a normál protokoll. Kértem, hogy nézzünk inzult vagy vércukrot sűrűbben, de azt mondják, hogy a tb nem állja, menjek magánba. De mivel minden mást is magánban kell csináltatnom az SZTK-nk remek színvonala miatt, erre eddig nem tudtam költeni, de úgy tűnik muszáj lesz...
2013. júl. 10. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:

én is elhagytam a 14. hétig fokozatosan a gyógyszert, havonta járok ellenőrzésre (nekem már a cukrom is rossz volt, alacsony lett a terhelt nagyon)


a diétát szigorúan tartom, nincs egy kicsi kilengés sem :) a babám nem túl nagy, de a barátnőm 40 kiló vasággyal, nincs IR-je, és mégis majdnem 5 kg-s babát szült. Ez nem ettől függ.

2013. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, amióta abbahagytam a gyógyszert a cukrom szuper, az inzulin meg azon a szinten van, mint amikor még szedtem.
2013. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom terhességben nincs értelme inzulint nézetni, mert a terhesség már önmagában inzulinrezisztens állapot. Ilyenkor csak a cukrot szokták nézni. Szerintem egyébként nem gond, hogy elhagyásra került a gyógyszer, jellemzően azt az első trimeszter végéig szokták szedetni.
2013. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hátha jársz még erre. Mi lett veletek? Minden rendben volt?

2014. nov. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!