Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pco szindromám van és tudniaka...

Kisbabát akarok kérdése:

Pco szindromám van és tudniakarom lehetek e még terhes?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én elsőre estem teherbe pcos mellett.
2014. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Kezelni kell és akkor persze. Nekem is sikerült.


www.pco-szindroma.hu

2014. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Engem megműtöttek, és utána elsőre terhes lettem.

Petefészek drillinget csináltak. Ne félj tőle, ha babát akarsz, csináltasd meg!

2014. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves harmadik. Ez egy csonkító műtét és bizonyítottan nem használ hosszú távon, sőt! Javaslom, olvasd el A PCOS, az ezerarcú boszorkány c. könyvet! A drilling nem megoldás. Az pedig, hogy az ember babát szeretne csak egy dolog, a hármas (négyes) kezeléssel is simán elérhető, csonkítás nélkül. És ez nem csak babához segít, de megelőzhető vele a közeledő cukorbetegség is. Nem elfedni kell a problémát vagy látszólag gyorsan megoldani, hanem valóban kezelni kell!
2014. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Végeztek egy kísérletet annak eldöntésére, hogy a metformin tartós szedésével vagy laparoszkópiás beavatkozással lehet-e jobb eredményeket elérni. A kísérleti alanyok olyan PCOS-os nõk voltak, akik nem reagáltak a klomifenre.

Minden pácienst laparoszkópiás beavatkozásra küldtek, de csak minden másodikon végezték el ténylegesen a petefészek-diathermiát. A mûtétet követõen azoknak, akiknek hozzányúltak a petefészekhez, gyógyszerként csupán placebót adtak tartós szedésre; míg a csoport másik felének, akinek nem volt diathermiája, napi 1500mg metformint írtak fel.

A 6 hónapos lekövetés során érdekes dolgokat tapasztaltak a kutatóorvosok. Mind a két csoportban egyértelmûen megnõtt a spontán ovulációk gyakorisága, a diathermiás csoportban az arány 55% lett, a metforminosban 53%. Az egy ciklusra esõ teherbeesések aránya egyértelmûen magasabb volt a metforminos csoportban, itt 19% volt, a másikban csupán 13%. A félévre esõ kumulatív terhességi ráta az elsõben 72% volt, a másikban 56% - ez azt jelentette, hogy 100 nõbõl, aki metformint szedett, 72 teherbe esett fél év alatt.

Köztudott, hogy a PCOS-ban szenvedõk esetében igen magas a vetélések aránya az elsõ trimeszterben, a magas hormonértékek miatt. Viszont a spontán vetélések aránya is nagy különbséget mutatott. A metforminos csoportban 15% vesztette el a terhességét, míg a diathermiás csoportban csaknem a dupla annyian, 29%. Éppen ezért az élveszületések aránya a metforminos csoportban szignifikánsan magasabb volt! "


Forrás:



[link]

2014. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem huszonéves korom óta fennállt a pco gyanú, de csak mielőtt babát szerettem volna, derült ki az IR-em, és egyértelművé vált a pcos. Már nem is menstruáltam, és egy év alatt felszedtem 14 kilót. Metformin, mozgás, diéta, és most már a 2. babámat várom. Az én orvosom egyébként csak végső esetben ajánlja kiegészítő kezelésnek a petefészek drillinget, mert valóban csak tüneti kezelés, és hosszú távon nem oldja meg a problémát, de pillanatnyilag valóban növelheti a teherbe esés esélyeit. Nekem a metformint a 12. hétig kellett szedni, hogy csökkentse a vetélés kockázatát. Ma már nem szedek gyógyszert, de próbálom tartani a diétát, és mozgok. Van akinek hosszabb, van akinek rövidebb idő alatt hozza a várt eredményt, de nem szabad feladni. Mindenki másképp reagál a kezelésre, de sok a sikertörténet, a nőgyógyászom szerint ez az egyik legkönnyebben kezelhető meddőségi probléma.
2014. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
nagyon kősszőnőm a válaszokat neketek és kivánok mindekinek sok sikert a továbiakaban
2014. máj. 26. 18:05
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 4.!

Gondoltam, hogy lesz egy ilyen válaszoló!

Senki sem írta a kérdezőnek, hogy most rohanjon megcsináltatni, és ne próbálkozzon a hármas kezeléssel.

Csonkító műtét? Rengeteg esélytelen nőről hallottam, akiknek megcsinálták, és azóta anyák.

Az internetet meg ne olvasd, szerinten jobban jársz. :)

2014. máj. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Még valami: az inofolicot szedjed, persze azért kérdezd meg az orvosod! Táplálék kiegészítő. Kísérletek szerint magasabb a teherbeesési arány, mint a metforminnal.
2014. máj. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mièrt ne olvasnám? Ki tudom választani melyik forrásnak hiszek ès melyiknek nem. És igen,attól hogy csinàlják mèg csonkítàs marad. Jó magam is Pcos -es rèvèn 5ève tanulok,olvasok mindenrõl,ami elèrhetõ. Speciel drilling mütètet mèg videón is làttam. A szememnek pedig azèrt csak hiszek.
2014. máj. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!