Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy lombikkezelés hány nap...

Egy lombikkezelés hány nap munkahelyi hiányzást igényel? Más városban van az intézet, szóval 1 vizsgálat=1 nap)

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez változó, de jópár lesz, ne meg utána is ajánlatos otthon pihenni pár napot.
2014. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem, de mégis mennyivel számoljak?
2014. máj. 31. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
elsöre van konzultáció, utána a viszgálatok aztán a kezelés megszabása. A kezelés alatt kb 3-4 alkalommal kell menni uh-ra és aztán a punkcióra, rá pár napra a transzferre és utána ajánlatos pihenni abban a két hétben de legalább pár napig.
2014. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én bízom benne, hogy az UH vizsgálatot helyben is el lehet majd végeztetni. Más városból csak uh-ra futni elég gáz lenne... Nálam ez jún. 30-án fog kiderülni, akkor megkérdezek mindent és megosztom, ha megtudok valamit :)
2014. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-esnek: nem valószínű, hogy belemennek abba, hogy máshova járj uh-ra. Annak az a lényege, hogy a lombikot végző orvos lássa,hogyan alakul a peteérés, mi a legjobb időpont a petesejt leszívásra. Ezt nem fogja egy másik dokival telefonon megbeszélgetni. Akármilyen fárasztó, és is 100 km-t utaztam minden uh-ra.

Kérdezőnek: a 3-as jól leírta, nekem még annyi volt, hogy a transzfer után alapból két hétre táppénzre küldött az orvos.

2014. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: sajnos azt kell, hogy mondjam nem kevés nap, amit ez a beavatkozás igényel. Leírom, hogy kb Szegeden hogyan zajlott az egész, mert nekem sem segített senki ebben én is másra számítottam. Az kizárt, hogy a kezelő orvosodon kívül más orvos ellenőrizze a peteérésedet!!! tehát, mindig ott kell jelentkezned, ahol elkezdik a stimulálást.

Tehát: Ált. a menzesz első napja utáni 2.-3. napon meg kell jelenni az első uh.ra (igen, jól olvasod, vérzés közben!). Ekkor elkezdik a hormonos kezelést. Az orvos csak annyi hormont ír fel, amennyi 2-3 napra elég, mert nem akar túlstimulálni. Nekem kb. 2 naponta vissza kellett mennem, reggel levették a vért, megnézték a hormonszintet (az eredméyn kb. 2-3 óra múlva lett meg), utána uh. és csak ezután írta fel az orvos a következő adagot. tehát összességében a menzesz megjötte és a punktio között 2-3 naponta vérvételre és uh-ra kell járnod.

A punktio szintén egy egész nap, mert altatnak, engem utána a beültetésig nem engedett dolgozni az orvos, megjegyzem annyira görcsöltem, hogy nem is tudtam volna. 3 nap múlva beültetés és szigorú ágynyugalom 2 hétig. Amikor azt mondta, hogy mennék dolgozni, fel volt háborodva, hogy ha ennyit nem tudok megtenni az ügy érdekében, akkor kárnak raboljuk egymás idejét. Megjegyzem, igaza volt!!!! 18 hetes kismami vagyok:-) febr. 13-án volt a beültetés. Én tényleg betartottam minden előírást. Sok sikert:-)

2014. jún. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez Győrben is így zajlott, ahogy az utolsó leírta. Annyi különbséggel, hogy nem volt szigorú ágynyugalom, de a beültetéstől két hét táppénz, míg kiderül az eredmény.
2014. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem előtte az 5.-6. hétben volt vetélésem (igaz, Ő nem lombikos volt)talán ezért írtak elő szigorú ágynyugalmat, bár az én doktornőm mindenkinél ragaszkodik hozzá és nagyon jó eredményei vannak sikeresség terén. Lehet, hogy nem véletlen. (Utolsó előtti voltam)
2014. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pesten is kb. úgy megy, ahogy a 6-os írta, de nekem a leszívás nem történt altatásba, de aznap én sem mentem dolgozni már, illetve beültetés után én csak 1 hetet voltam otthon és a dokim azt mondta, hogy aznap még feküdje, utána viszont ne, mert nem tesz jót a méh vérellátásának ha nem mozgok. Persze ez nem azt jelenti, hogy rohangáltam, takarítottam meg edzésre jártam :)


Egyébként sok fórumot olvastam már és volt olyan, aki beültetés után másnap már ment munkába. Szóval láthatóan ez dokinkénk változik, hogy ki-mit mond.

2014. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nekem is ezt mondta az orvos, amit a 9-es írt, hogy a folyamatos fekvés nem jó a vérkeringés szempontjából. De kímélő életmódot javasolt ettől függetlenül, csak nem szigorú fekvéssel. Tényleg nagyon változó,van ahol az otthon maradást se javasolják. Mondjuk ez is érdekes, hogy ennyire máshogy gondolják az orvosok is.
2014. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!