Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petefészek cisztával lehet...

Petefészek cisztával lehet peteérésem?

Figyelt kérdés

Előző hónapban találtak a bal petefészkemen egy 6cm X 4cm-es cisztát, 1 hónap fogigátló után most 2cm X 1cm-re zsugorodott. A papírra is azt írta, hogy 1/8-ra csökkent. Mégis azt mondta, hogy lehet, hogy már magától is felszívódna de azért ír még 1 hónap fogigátló, hogy biztos legyen.

Nem szeretnék még 1 hónapig szedni ha nem muszáj.

Ha hagyom, hogy magától szívódjon fel lesz peteérésem ha még ott van a ciszta?



2014. jún. 17. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lesz, vagy visszanő, és akkor kezdheted az elejéről.
2014. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lehet/lesz peteérés a cisztától függetlenül. Azonban nem mindegy, hogy cisztával, vagy anélkül vágsz bele a terhességbe. Nálam nem figyeltek erre, és már terhesen vették észre a cisztát. Műtőbe kerültünk a babával a 16. héten, mert akkora volt a ciszta, hogy veszélyeztette a babát, hogy nem lesz neki elég hely később. Szerintem először győződj meg róla, hogy nincs ciszta és csak utána ess teherbe! Senkinek nem kívánom lelkileg azt az aggodalmat, amit a műtőbe fekvéskor, majd később végig a várandósság alatt éreztem.
2014. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze tudom,h hülyeség de kellett ez a 2 komment, h reálisan gondolkodjak. Azt, h mi zajlik bennem csak az tudja aki évek óta küld a babáért, mint mi.

Szóval értem várnom kell és szednem kell, h minden jó lehessen és a ciszta tutira elmúljon, csak így lehet tuti probléma mentesen baba. köszi csajok a választ!

2014. jún. 17. 14:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Akkor én megértelek. Sok évet vártunk, és sokáig nem is volt szabad próbálkoznunk, míg a kezelések nem hatottak... tarts ki! Én vonalzót használtam telefonon, és néztem, mennyi van még hátra. Jólesett, hogy minden nap egyel előrébb ment a jel, amikor már próbálkozhattunk végre :) 21. sz.-i centivágás
2014. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: nagyjából sejtem, hogy mit érzel. PCOS, sok orvos mondta 18-22 éves korom között, hogy nem lehet gyerekem (csúnya IR, csúnya petefészkek, nem menstruáltam). Ezalatt a 4 év alatt 100 kgról 60-ra fogytam, kőkeményen diétáztam, tekintve, hogy senki nem írt ki Meforalt. Aztán találkoztam a férjemmel, ő írta ki először, és ezt szedve, amikor már nem védekeztünk pár hónap alatt sikerült a kislányunk - hála Istennek. Az előtte lévő éveket senkinek nem kívánom.


Aztán várandósan lett egy nagy cisztám, 8x6 centis, halálra aggódtuk magunkat, hogy minden oké legyen.


Hidd el, az sem jobb, ha sikerül és ezen parázol majd. :/ Tudom, vacak az egész, és az ember azonnal akarja...


Drukkolok!

2014. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem tudom a fogamzásgátlónak mi köze hozzá, én 5 évig szedtem de a cisztám nem szívódott fel tőle. egyébként szintén petefészek ciszta volt az enyém is, 20 mm-es, kóros folyadék nélkül, és természetesen ettől lehet peteérésed mint ahogy nekem is volt :) a ciszta a 11. terhességi hetem környékén szívódott fel.
2014. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem sem tetszik. Fogamzásgátlóval gyógyítjuk a cisztákat?
2014. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen valamiért ez a bevett szokás, más ismerődöm is ezt kapta, és neki is stimuláció után lett cisztája.

Pontosan nem tudom az összefüggést, de tény, hogy sokat zsugorodott 1 hónap alatt. Csak sejtem, hogy az lehet, hogy ha szedem a kis hormon tartalmú gyógyszert akkor a saját hormonjaim a gyógyszer hatására nem működnek és ezért szívódik fel a ciszta, gondolom a saját hormonok sokkal nagyon dózisban tombolnak a szervezetben 1 ciklus idejében.

MONDOM ÉN EZT CSAK GONDOLOM!

2014. jún. 21. 21:05
 9/13 Manka68 ***** válasza:
Régen a dokiknak fogalmuk sem volt, hogy mi okozza a cisztákat, de azt tapasztalták, hogy a fogamzásgátló visszaszorítja őket. Ezért azok a dokik még mindig ezt a megoldást preferálják, akik nem képzik magukat tovább. Ideiglenesen segíthet, de ha nem kapsz valódi kezelést, vissza fognak jönni a ciszták, ezért írjuk itt annyian, hogy endokrinológushoz kell menni.
2014. jún. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De gondolom akinek természetes úton lett a cisztája azt küldik endokrinológushoz.

Nekem meg az ismerősömnek akit feljebb említettem, stimuláció miatt lett cisztánk, de ahogy nézem a neten elég gyakori a mesterséges megtermékenyítés során alkalmazott peteérést serkentő készítmények használata miatt keletkezik a ciszta.

De az a szomorú, hogy a fogamzásgátló nem tűnik egy jó végleges megoldásnak :( műteni pedig elég drasztikusnak gondolom.

2014. jún. 24. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!