Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért ilyen nehéz kideríteni...

Miért ilyen nehéz kideríteni a pco, irt?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy elég összetett betegségről beszélünk és sajnos több nőt is érint (már lassan népbetegség)de akkor miért nem tudnak jobban odafigyelni erre??miért kell akkor már kezelést elindítani mikor már az összes eredmény elszállt??tapasztalatokat várok!!

2014. jún. 19. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek elég összetett okai vannak.

1. A nőgyógyászok egy része nincs is képben. Mivel ez endokrinológiai betegség, csak a legszembetűnőbb tünete általában nőgyógyászatiak, azt kezdik el kezelgetni.


2. Sokaknál az első tünetek tizenéves korban jelentkeznek, rendszertelen menstruációval, zsíros bőrrel, hajjal.

A rendszertelen menzesszel pedig a legtöbben szerintem akkor fordulnak dokihoz, amikor elkezdenek szexuális életet élni, és zavarja őket, hogy minden hónapban megy a para, hogy terhes-e vagy sem. Na meg persze a pasija is nyomja neki, hogy mennyivel jobb lenne koton nélkül...

Szóval nyilván egy olyan megoldást szeretne, ami

a) megszünteti a rendszertelen vérzését

b) védelmet nyújt a terhesség ellen

c) esetleg még a bőrét is rendezi

Ezeket a fogamzásgátló mind megoldja.


Na ehelyett próbáld meg elmagyarázni egy 17 éves tinilánynak, hogy figyelj, most elküldelek egy rakás vizsgálatra, utána szépen elkezdesz diétázni, hetente legalább 3-szor sportolni, meg még esetleg adok gyógyszert is (amit mellékesen az öreganyja szed a cukorbajára), és akkor majd talán fél év-egy év múlva lesz is ciklusod.

Emellett inkább soha ne szedjél fogamzásgátlót, mert esetleg elcseszerinti a felépített ciklusod.


Persze szerintem korrektebb lenne, ha a páciensnek elmagyaráznák a betegség lényegét, lefolyását, kezelését, és akkor esetleg eldönthetné, hogy szeretne belevágni a kezelésbe, vagy jegeli pár évre, aztán majd erőlködik, ha gyereket akar.

De az orvosnak egyszerűbb tabit adni, hiszen a beteg elégedett lesz, mivel a problémái megszűnnek. Egy laikus nem fogja tudni, hogy nem azért rendszeres a menzesze, mert a tabi beállítja, hanem mert nincs is a szedés alatt ciklusa, csak a tabi rendszeresen okoz vérzést.


A 3. dologban pedig közrejátszik az eü helyzete. Nem tudom megnézted-e már, hogy egy-egy hormon vizsgálata, a cukorterheléses vizsgálat mennyi pénzbe kerül.

Elég "pazarlás" végignyomni a több tízezer forintba kerülő vizsgálatokat, ha aztán a fiatal nők baromi jelentős része úgy is tablettával akar védekezni.


4. Sok nő nem is fordul az első panaszával orvoshoz, csak akkor, mikor gyereket akar, és nem jön össze.

2014. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló azt hiszem, pontosan összefoglalta a lényeget, minden benne van. Nekem is kezdetektől rendszertelen volt a vérzésem, állandóan hormonokkal kezeltek, ami egy-két hónapig hatott, aztán minden a régi lett. Majdnem 30 éves voltam, mire egy doki felhívta a figyelmemet, hogy PCOS gyanúsak a petefészkeim, de ennyi. Az állandó körzeti nőgyógyászom annyit mondott, ja, ha gyereket szeretnék, nem fog összejönni könnyen, majd akkor szóljak, és csinál valamit. Na, mire eljött az idő. hogy gyereket szeretnék, már fél éve egyáltalán nem menstruáltam, híztam egy év alatt 15 kilót, és az éhgyomri cukrom is magas volt, nem csak az inzulinom.(a 120 perces magasabb volt a 60 percesnél is). A meddőségi klinikán az első vizsgálat az IR-re irányuló volr. Azt mondták, nemrég derült ki az IR-PCOS-Meddőség összefüggés, és sok nőgyógyász nincs képben, illetve az a baj, hogy a nyugati orvoslás nem az egész testtel és tüneteivel foglalkozik, hanem csak részekkel, és e szerint akar gyógyítani. Ezért van, hogy a nőgyogyik többsége csak a hormonokra koncentrál. Szerinte, ha régebben is jobban odafigyeltek volna erre, lombikok sokasága elkerülhető lett volna.
2014. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!bocsánatot kérek,hogy eddig nem írtam!teljesen egyet értek veletek!saját tapasztalatom az,hogy míg nincs elszállva az összes eredmény nem is foglalkoznak ezzel a problémával!sőt harcolni kell egy vizsgálatért!és ez röhej!már bocs!tényleg egyszerűbb lenne egy tininek elmagyarázni ezt az egészet és ő döntené el mi is legyen!a fog gátló csak elfedi a valós problémát és nem ad konkrét gyógymódot!azért is tettem fel ezt a kérdést mert nem igazán értem miért ilyen az eü !!sajnos nálunk inszem vagy lombik jöhet csak szóba a párom miatt!amivel már megbékéltem DE engem nem vizsgálnak ki rendesen és enélkül nincs értelme egyik beavatkozásnak sem!volt már két inszemem (sajnos meg kellett szakítani a többi inszem folytatását mert közbe jött a munka )így egy év után kezdek bele újra!most is ki kellett harcolnom 3 napi és a 21 napi vérvételt meg pajzsmirigy uh voltam! de már cukor inzulin terhelésre nem kaptam beutalót mondván nem indokolt!mert akkor ő állítása szerit tökéletes volt az eredményem!csak fizetősen tudom megcsináltatni a cukor inzulin terhelést!ráadásul nincs is túlsúlyom (ami legszembetűnőbb ennek a betegségnek)de tudom van vékony beteg is!elkeserít ez a helyzet!írjatok ha gondoljátok!!!

2014. júl. 12. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!