Tapasztalt, tünet mentes PCOS-esek, tudnátok nekem segíteni étrend ügyben?

Figyelt kérdés

Nem jön a baba, illetve tavaly gógyszer után sikerült, de a 10. héten missedem volt. Azóta nem jön, inszemem volt, semmi... Clostyllal sincs peteérésem már. A doki szerint a PCOS nagyon enyhe fokú, nem is kell kezelni, de szerinte is ez az oka az anovulatiós ciklusaimnak.

Jövő hónapban megyünk a MM-be, de addig is, hogyan étkezzem?

160 cm vagyok és 86 kg. Szerintem úgy 20-25 kg-t kellene fogynom...


2014. jún. 22. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer semmit sem ér szigorú diéta es sport nélkül! Az alapja az inzulinrezisztencia es azt kell kezelni diétával.


Azért nincs peteeresed, mert nincs meg a hármas kezelés! A Mm-Ben szerintem jó helyen leszel, engem is ott raktak helyre. Akkor mar 3 éve nem estem teherbe. Nekem 160 g-os (szénhidrát számolos) dietam van, ötször eszek egy nap, időre lebontva. De ez nagyon sok mindentől függhet. Ja es nincs enyhe meg nem enyhe, csak pcos van, sajnos. Enyhe esetleg az Ir lehet....


A Facebookon van egy csoport (pcos Alapitvany), ott nagyon sok segítséget kaphatsz a diétával kapcsolatban, mert ide leírni nagyon sok lenne.


Sok siker! :)

2014. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sikert :)
2014. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És milyen leletekkel menjek a MM-be?
2014. jún. 22. 11:44
 4/9 anonim ***** válasza:
3. és 21. napi női hormonsor, TSH, t3, t4, antiTPO, és ami még nagyon fontos minimum 3 de inkább 5 pontos terheléses vércukor és INZULIn eredményt.
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2014. jún. 22. 12:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezekre a háziorvosom tud beutalót adni szerinted?
2014. jún. 22. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak nőgyógyász vagy endokrinológus.
2014. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm!
2014. jún. 22. 15:46
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Tényleg fogynod kellene, de remélem nem egy hónap alatt tervezed leadni ezt a súlyt. Ennyi idő alatt egyébként sem tudsz csodát tenni. Én a helyedben megkeresnék egy dietetikust, nehogy egy rosszul összeállított diétával még tovább ronts a helyzeten.


Nekem nem tudta kiírni ezeket a vizsgálatokat sem háziorvos, sem nődoki, csak endokrinológus. Legalábbis a terheléses vérvételt és a pajzsmirigy hormonokat. Azokat a mens laborjában csináltattam meg, nem volt olyan vészes az ára, és délutánra megvolt az eredmény. Szerintem érdemes lenne most már kivárni, milyen vizsgálatokat kér a menses doki, hogy ne kelljen többször menni laborba.

2014. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!