Ha IR-re az endodoki azt mondta, hogy ha nem tudom tartani a diétát, akkor szedjek gyógyszert, akkor mennyire kell odafigyelnem az étkezésre szerintetek?

Figyelt kérdés
Enyhe IR-em van, tünet nélkül, peteérésem is van, csak nem jön a baba. 180 g-os diétát javasolt, mert 48 kg vagyok.
2014. jún. 27. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vagy-vagy kérdése, ezt egy jó orvos is tudja. A gyógyszer-sport-diéta olyan, mint egy három lábú szék. Rántsd ki az egyiket és meglátod, mennyire áll meg!
2014. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most még enyhe az IR, később majd súlyosabb lesz, ha nem veszed komolyan :( Ez nem múlik el, idővel csak egyre romlik. Könnyebb most tartani a megfelelő étkezést, mint súlyosabb esetben. Az, hogy nem vagy túlsúlyos, sajnos nem jelenti, hogy jól vagy, sőt. A legnagyobb bajban pont a sovány IR-esek vannak. Nem akarlak ijesztgetni, de az IR nem csak a teherbeesés miatt fontos, hanem a későbbi életminőséged is befolyásolja, cukorbetegség, egyéb tünetek kapcsán, amik simán elő fognak jönni, ha most legyintesz rá!
2014. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az IR kezelésben sokkal nagyobb szerepet játszik a mozgás és a diéta, mint a gyógyszer, ez javuló értékek mellett el is hagyható sok esetben. Nem helyettesíti a megfelelő ch diétát. Hiába szedsz gyógyszert, mert az nem a vércukrot szabályozza, az a nem megfelelő ch bevitel esetén ugyanúgy ugrálni fog. Sajnos a diéta kell.
2014. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem jó barátja az IR esetén tiltott élelmiszereknek, saját testemen tapasztaltam. Ha metformin alapú gyógyszerre finomított cukor tartalmú élelmiszert eszel, legyen közel a mellékhelyiség, a saját érdekedben!
2014. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is kell ijesztgetni, mert nem fogok megijedni. Ezt mind tudom. Az orvosom azt mondta, annyira nem súlyos, hogy teljesen el is múlhat. Világ életemben ennyi voltam, nem az IR miatt lettem sovány. Azt mondta, hogy a gyerek miatt összevissza étkeztem és ezért alakult ki és ha nem tudom számolgatni a CH-ot, akkor inkább szedjem a gyógyszert. Ami retard, tehát 24 óráig szinten tart. Semmi bajom tőle és természetesen ugyanúgy egészségesen táplálkozom. Csupán annyi volt a kérdésem, hogy akik hasonló cipőben járnak, mert olvastam már több helyen, azok mennyire tartják szigorúan a diétát. Mert én gyerek mellett egyáltalán nem tudom méricskélni egész nap, hogy miből mennyit eszem és néha úgy érzem du a gyümölcsből többet kívánok, mint kellene...
2014. jún. 27. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem nem könnyű tartani a diétát, de azért, mert gyenge vagyok, nincs önkontrollom. Érdekes, az én orvosom azt mondta, ez egy életmódváltással jár együtt, és az anyagcsere probléma nem szűnik meg, hanem odafigyeléssel a tünetek csökkennek és az értékek javulnak. Ez egy progresszív állapot, azaz nem egyik napról a másikra alakult ki. Világéletemben sovány voltam,tökéletes vércukorral én is, majd 30 éves korom után néha elment a súlyom, majd egyik évben 15 kiló jött rám, és nem menstruáltam. Ekkor derült ki az IR probléma, ami meglehetett már évek óta, csak kezelés hiányában egyre rosszabb lett, a végén az inzulin mellett magas lett a vércukrom is, a kettes típusú diabétesz előszobájában voltam. Ha nem figyelek oda, akkor 2-es típusú diabétesz lesz a vége. Nekem fontos az egészségem, tehát odafigyelek, de valóban nem könnyű, néha bűnbe esem én is. A gyógyszer önmagában nem megoldás. Jó diéta mellett nem is kell már szednem. Összegezve, igen, nekem nem könnyű, mert krumpli, nasi, és cukorfüggő vagyok, de próbálom kreativitással egészséges alapanyagokból készített finomságokkal kiváltani. Csökkentett ch tartalmú lisztkeverékkel és xillittel készült kakaós kalácsom már olyan, mint az "igazi". Nem kell hirtelen drasztikusan változtatni az étrenden, próbáld meg kis lépésekben kezdeni, úgy egyszerűbb, és az is több, mint a semmi.
2014. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok bűnözni, nem eszem csokit, korpovit kekszet eszem, teljes kiőrlésű dolgokat eszem, xilitet használok, stb. Csak arra gondoltam, hogy pl. muszály-e 2-3 óránként ennem, vagy néha azért 2 étkezés között nasizhatok egy pici gyümölcsöt? Vagy hogy ne fogyjak, inkább sokat eszem, és lehet az uzsonnám több, mint az előírt és hogy ez baj-e. Csak erre gondoltam, nem eszem egészségtelen dolgokat.
2014. júl. 1. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!