Gyógyszert szedni, hogy megjöjjön - mindezt babaprojekt alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjemmel szeretnénk babát, 5 hónapja próbálkozunk. Egy esettől eltekintve, amikor hamarabb jött meg, a menstruációm elég pontos. Ami meglepett, mert előtte évekig gyógyszert szedtem, és fel voltam készülve némi össze-visszaságra, de nem így lett.


Most azonban már majdnem 3 hete késik. Először persze megörültem, és tesztelgettem is - 3 negatívat... A legutolsót 11 nap késés után.

Most tartok 20 nap késésnél.


1 hete voltam orvosnál, aki megnézett UH-val és megállapította, hogy nincs senki odabent. És azt mondta, hogy ha 1 hét múlva se jön meg, akkor ad egy gyógyszert, hogy megjöjjön.


Cisztát vagy egyéb rendellenességet nem látott, azt mondta, hogy fizikailag minden rendben van.


Olvasgattam fórumokat, és több olyanról is olvastam, amikor valakinek még az UH se mutatta ki a terhességet és a tesztjei is negatívak voltak, de pl 5-hetesen már igen.


Mit gondoltok, jó ötlet hagynom, hogy ma gyógyszert adjon nekem, hogy megjöjjön? Nem jobb hagyni inkább a szervezetemet? Hátha meglepetést okoz? Van valakinek ilyen tapasztalata?


És mi történik, ha nem jön meg 1 hónapig? Nagy baj?



2014. máj. 22. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm is így volt, de ő biztos volt benne,hogy terhes, az orvosa mondta neki,hogy értse meg,hogy nem terhes, itt a gyógyszer vegye be, meg fog jönni. Ő nem szedte be, és nemsokára kiderült,hogy tényleg terhes! Most nekem is késik egy hónapja (bár nálam kizárt a terhesség) kétszer voltam orvosnál mindig azt mondta,hogy nem ad gyógyszert,még várjunk, ha egy hónap múlva sem jön meg akkor menjek vissza!
2014. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na hát ez az! Pont emiatt félek én is. Ha csak 1 % esély is van, akkor én nem kavarnék be gyógyszerrel! Köszönöm az infót!
2014. máj. 22. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
ha az esedékes mensi előtt 2 nappal voltatok együtt, és lett egy aktus kiváltotta ovuláció, akkor már lehetséges, hogy nem jött meg.ritka, de előfordul (unokatesómnál volt ilyen). de 20 napos késénél a tesztnek azért ki kéne már mutatnia...szóval annyira azért ne éld ebbe bele magad. de egyébként azért, mert egy hónapban kimarad a mensid...szerintem előfordul ilyen ettől nem kell rögtön hormon bombákat szedni...lehet többet árt, mint használ.figyeld a nyákodat...milyen színű, állagú stb nekem az mindig jól mutatta hol jár a ciklusom.
2014. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem éltem bele magam, csak úgy vagyok vele, hogy ha pici esély is van, akkor főként nem szednék be ilyen gyógyszert, ezért voltam kíváncsi mások tapasztalatára. Amúgy utoljára 11 napnál teszteltem, utána már nem volt kedvem, mert kinek kell még egy negatív teszt - meg úgyis megyek dokihoz. :)
2014. máj. 22. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem erre a válasz elég egyszerű: tesztelj és ha negatívat mutat vedd be. Kicsit olyan mintha félnél szembesülni vele ha nincs baba és inkább homokba dugnád a fejed
2014. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én azon a véleményen vagyok, hogy amennyiben nem vagy 40 fölött, amikor már tényleg minden ciklus számít, akkor várj! mert előbb utóbb meg fog jönni. nem kell állandóan hormonokat szedni...hormon, hormon hátán...ezek a meddőségi problémák fő okai!a szervezet már nem is tudja, hogy kéne működnie... bízzál kicsit a testedben, majd helyre rak mindent.
2014. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az orvos is ezt próbálta az első alkalommal sugallni, hogy biztos be akarom beszélni magamba a terhességet. Pedig egyáltalán nem, belül amúgy is azt éreztem, hogy nem vagyok az. Csak amit az utolsó kommentelő írt, az az igaz, hogy nem akarok hormont szedni, ha nem muszáj. Az meg fő hab a tortán, hogy olvastam már olyat, h minden ellenkező jel ellenére mégis terhesség volt.

De nekem valószínűleg nem ez van, 3 hét után megint voltam ultrahangon, semmi, és az orvosi terhességi teszt is negatív. Úgyhogy akkor most várok, és 1 hét után újra doki. Addig meg szedje össze magát a szervezetem, javaslom neki! :)

2014. máj. 24. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!