Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A PCOS és az Inzulinrezisztenc...

A PCOS és az Inzulinrezisztenciát kideritő vizsgálatokat is az endokrinológus végzi?

Figyelt kérdés

8 hónapja nem jön össze a gyerek,szeretnék utána járni,nem e áll a háttérbe ezek közül valamelyik esetleg,ami miatt nem akar összejönni.Sok tünet jellemző rám mindkettőből.Szeretnék pár kérdést feltenni,remélem lesz aki tud válaszolni nekem!köszönöm!


-ha felmerült ez a két gyanú,mindkettő az endokrinológushoz tartozik?

-Melyiket hogyan vizsgálják,és mennyi idő az eredmény kb?

-Van közte olyan vizsgálat,ami veszélyes lehet a magzatra,ha esetleg közbe mégis sikerülne a baba?


2014. jún. 30. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az endokrinologus a hormonokat vizsgálja, nem veszélyes, vérvétel csak azt hiszem.

De amúgy 8 hónap nem olyan nagy idő szerintem még, bőven belefér a próbálkozásba.

2014. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Manka68 ***** válasza:
70%

Szia!

A PCOS az inzulin rezisztencia következménye. Endokrinológusra tartozik, bár sok nőgyógyász próbálkozik a PCOS kezelésével, többnyire sikertelenül, mivel az alapbetegséget nem ismeri fel.

Az IR-t terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet igazolni, nem veszélyes. :-) A terhelés azt jelenti, hogy éhgyomorra vesznek vért, ezután meg kell inni egy nagyon édes cukoroldatot, és két óra múlva egy újabb vérvétel.

Ahova én járok, ott délutánra megvan az eredmény. :-)

Mivel gyakran társul az IR-hez pajzsmirigy alulműködés, azt is érdemes megnézetni (szintén egy vérvétel).

A vizsgálatok és a kezelés nem veszélyes a magzatra, viszont ha nem ismerik fel, nincs kezelve, az igen. De ha tényleg ez a probléma, sajnos nagyon kicsi az esély a teherbe esésre.

2014. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első válazoló volnék.

Nálam is évekkel ezelőtt megállapították ezt a problémát, de azóta se sikerült teherbeesnem sajnos.

Ja és azt hozzáteszem nekem a pajzsmirigyem jól működik.

2014. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Tudom hogy ahhoz képest kevés a 8 hónap próbálkozás,de engem a többi tünet is aggaszt,pl a menstruáció kimaradások,hasi kövérség,pattanásos bőr....stb.

De akkor ezek csak vérvételek,meg hasonlók,igy nyugodtan elvégeztethetem ezeket a vizsgálatokat.

2014. jún. 30. 22:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem csak a nodoki kezelt, sikeresen, most 6 hos a babam:-)
2014. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem pl a nőgyógyászom látta a cisztákat, és egyből vett is vért tőlem hormonvizsgálatra, majd behívott a kórházba egy terheléses cukorvizsgálatra. Elmondta, hogy milyen kicsi az esélyem a teherbeesésre, sok időbe telhet, de van pcos betege, aki babázik. Mondtam neki, hogy tudom, hogy lesz gyerekem. Magam jártam utána a kezelésének. Kaptam egy ch diétát a neten, amit leegyeztettem egy dietetikussal. Nőgyógyászom felírt Merckformint és mozogtam, amennyit tudtam. 2 évbe telt, mire egymás után 2x is menstruáltam, viszont utána rögtön teherbe is estem. Sok pcos-nak van gyereke, a megoldás a 3-as kezelés. És én endokrinológust nem is láttam.
2014. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A 6-os válaszolónak: én már évek óta nem menstruálok abszolút, nekem is írtak fel Merkformint de nekem nem segített. Csak a pénzt húzta le rólam mindig a doki. Hüvelyi ultrahangon látta nekem is a cisztákat, aztán elmentem másik orvoshoz ahol megcsinálták a laparoszkópiát és ott meg nem találtak semmiféle cisztát. Hormonális okok aztán ennyi.
2014. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2 hónapja voltam a nőgyógyászomnál,ott akkor nem látott cisztát.régebben volt sok cisztám a petefészkembe,meg volt P4-es citológia eredményem is.

Egyébként van már egy "kisfiam",4 éves lesz,de nagyon szeretnénk tesót is.A dokim egyébként nem tudom jártas e,vagy jó e ebbe a PCOS dologba..

Sokan azt mondták,hogy ezzel inkább endokrinológushoz menjünk,az a biztos,mert sok nőgyógyász nincs "otthon" ebbe,fel sem ismeri...stb.

Meg a nődokimnak magánrendelése van,ami sajnos nem olcsó,és megint 10 ezer ft-ot nem szivesen fizetnék ki érte,főleg ha nincs is otthon ebbe.Akkor inkább keritek egy endokrinológust.

2014. jún. 30. 22:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, amikor babát szerettem volna, már egyáltalán nem menstruáltam, és egy év alatt 15 kilót híztam. Sose volt rendben a menstruációm, de egyéb tünetem nem volt, kifejezetten sovány voltam, nem volt csúnya a bőröm, nem voltam szőrös ott, ahol nem kellett :)

A PCOS gyanúja már fennállt, több doki is megerősítette, de egyik sem kezelte. Én meddőségi klinikára mentem egyből, ahol fél óra beszélgetés, anamnézis, és egy ultrahang után a legelső vizsgálat, amire elküldtek, az egy terheléses vércukor, illetve ami nagyon fontos!, inzulin vizsgálat volt (a klinikán ez az első konzultáció 10 000 Ft-ba került). Egy maszek laborba mentem, 2011-ben, háromszor vettek vért, (éhgyomri, 60. 120 perces). Olyan rosszak voltak az inzulin értékeim, hogy a 120 perces magasabb volt a 60 percesnél. Az eredményt másnap e-mailben küldték. A vizsgálat nem veszélyes se rád, se az esetleges magzatra nézve sem.

A klinikára visszamenve egy hozzáértő doki elmagyarázta, miként kell csinálni a hármas kezelést, és egy dietetikus étkezési tanácsokat adott a diétához. Döcögős indulás után, mikor komolyan vettem, 4 hónap múlva már menstruáltam, és 6 hónapra már babát vártam.

Nálam hormonokat már nem is néztek.

2014. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, való igaz, hogy sok nődoki nem jártas ebben a témában,(nem olyan rég derült ki az IR-PCOS-meddőség összefüggése), sok csak a hormonokkal van elfoglalva. Sokan mennek endokrinológushoz, az kis jó megoldás, ez inkább az ő szakterületük. A dokim szerint, ha jártasabbak lennének a nődokik, és hamarabb kiderül az összefüggés, sok lombik megúszható lett volna.

Ha úgy gondolod, gond van veled, inkább menj el kivizsgáltatni, mert vagy semmi gond, és akkor örülsz, vagy mielőbb kiderül a probléma, amit kezelni kell, és egy csomó időt megspórolsz magatoknak. Tudom, ilyenkor milyen türelmetlen már az ember :) Sok sikert!

2014. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!