Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztenciája lehet...

Inzulinrezisztenciája lehet sovány alkatú nőnek is?

Figyelt kérdés

pl a fáradékonyság, koncentrációs zavar, gyomorégés, száraz bőr tünetek megvannak. pl sokszor érzem úgy hogy meg kell ennem egy kakaóscsigát, mert akkor leszek jól.


hogy van ezt az egész kapcsolatban a terméketlenséggel???



2014. szept. 8. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet vékony alkatú is, ez nem súlyfüggő, sokáig nem jelentkezik hízás. Én mindig is vékony alkatú voltam, amikor már a vércukorszintem is emelkedett, akkoriban rántottam fel egy év alatt 15kg-ot. Ismerősöm felesége kifejezetten sovány alkatú, nála is IR-t diagnosztizáltak.

Bár az állandó éhség érzeten kívül, amire szénhidrátot kívánsz, az általad leírt tünetek eléggé általánosak. Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, a menstruációs ciklusom volt rendszertelen, majd teljesen elmaradt, a petefészkeim pedig tele voltak cisztákkal.(pcos)

Az IR tulajdonképpen az, amikor a sejtek rezisztensé válnak az inzulinra, ami ugye a cukorbevitelhez szükséges, ami a sejtek tápanyag ellátására kell. Megemelkedik a vércukor szint, a szervezet erre még több inzulint termel, aminek hatására egyrészt leesik a vércukor szint (hirtelen éhségérzet), másrészt egy idő után kimerül a hasnyálmirigy, kevesebb inzulint tud termelni, és a folyamat átmegy 2 típusú diabéteszbe.

A szervezet ilyenkor a szervek rossz tápanyag ellátottsága miatt a főbb szervekhez juttatja amit tud (szív, agy, tüdő stb) a többi szerv pedig a rossz ellátottság miatt nem működik rendesen, pl az ivarszervek, a hormonháztartás is felborul stb. Hát nekem dióhéjban így magyarázta a kezelőorvosom.

2014. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A közvetlen kapcsolat az, hogy a petefészken rengeteg inzulinkötő receptor van, ezek a felesleges inzulint elkezdik kötni, a petefészek pedig elkezd bénázni.


És igen, az IR/PCO nem alkat függő igazán, én is vékony vagyok, mégis van.

2014. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azt is hozzátenném egyébként, hogy ezek, amelyeket felsoroltál igazából nagyon szubjektív tünetek, nem ezek a vezető szimptómák. Nézesd meg magad, ha gyanakszol, de ennyiből még nem gondolnék PCOS-ra.
2014. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ciklusaim óramű pontosságúak voltak világ életemben, csak teherbe nem esek. van barnázásom menszesz előtt. bár ez a folytonos fáradékonyság, meg a hirtelen éhség érzet, meg a szénhidrát kivánalmam miatt gondoltam hogy lehet ez van velem.
2014. szept. 8. 15:17
 5/7 Manka68 ***** válasza:

A tünetek nagyon sokfélék lehetnek, sokszor csak a meddőség az egyetlen, így a leírtak alapján én nem merném kijelenteni, hogy neked nincs IR-ed.

Szerintem érdemes lenne elmenned endodokihoz, egy vérvételből kiderül, ha IR-es vagy. Ha mégsem ez a gond, legalább kizártad. :-) Egyébként is olyan gyakori betegség lett, hogy fel kéne venni az alapvizsgálatok közé, sőt én úgy gondolom, hogy minden meddőségi kivizsgálást ezzel kéne kezdeni.

Én 155cm, 50kg-os IR-es vagyok. a diéta megkezdése előtt ölni tudtam volna egy falat édességért.

2014. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 48 kg vagyok és inzulinrezisztens, nekem is édességfalási rohamaim voltak mielött kiderült. Szedem a gyógyszert és próbálom tartani a diétát is (nekem nehéz napi 5x enni), teljesen elmúlt az édességvágy és a szédülésem is.
2014. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vivie válasza:
Mindenképp menj el endokrinológushoz! Vékony nőnek is lehet, sőt a menses is lehet teljesen normális. Mondjuk a barnázásra már azt mondják nem jó jel...
2015. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!