Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kezeletlen IR-el és PCO-val,...

Kezeletlen IR-el és PCO-val, magas testsúllyal, rendszertelen ciklussal mennyire valószínű, hogy teherbe eshetek és esetleg meg is marad a baba?

Figyelt kérdés

Ma reggel pozitívat teszteltem.


Azért csináltam mert fájtak a melleim és csak "barnázásom" volt 2 napig. Puffadok és fáradékony vagyok.


Amúgy már van egy gyerekem. Valószínű mellette is fenn álltak már ezek a problémák, csak nem tudtam róla. nem is tudom hogyan sikerült.....



2014. szept. 10. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát először is gratula, és sürgősen menj dokihoz, és ha eddig nem tetted, akkor kezd el az életmódot. Most nagyon fontos, hogy ne ugráljon az inzulin és a cukorértéked, mert az ha jól tudom szívleállást okozhat a picikénél.
2014. szept. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
testvéremnek is ebben a betegségben szenved,született egy fia különösebben terhesség alatt sem figyeltek oda rá dokik.Úgy értem nem szedett semmit nem kellett neki cukrot mérni vagy diétát tartani.Igaz ez már 13 éve volt.Viszont most 3 éve orvost járnak gyógyszert szed stb és nem jön össze.
2014. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is PCOSom van, és csak enyhe IR-em, viszont autoimmun pajzsmirigy alulműködésem is. Pajzsmirigy szint az rendben volt a teherbeeséskor, viszont a PCOSt csak akkor 2 hónapja kezeltettem Meforallal, meg teljes kiőrlésű dolgokat ettem, bulgurt, ilyesmit. Mióta terhes vagyok rá sem tudok nézni a teljes kiőrlésű dolgokra...:( Úgyhogy okosan, de fehérlisztes dolgokat eszem, viszont a zabpehelylisztet használok. Most a 10. hétben vagyok, és minden okés egyelőre, tegnap voltunk UH-on. Úgyhogy ne add fel, de dokit sürgősen keress!
2014. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem kizárt a teherbe esés, a dokim úgy fogalmazott, egyszer-egyszer beugorhat egy normál ciklus, egy jobb hónapban, amikor lesz peteérés, és tüszőrepedés is.

Viszont azért %-os arányban rontja az esélyt, és növeli a vetélés kockázatát. Ha állapotos vagy, esetleg egy diéta, étkezésre való odafigyelés biztos nem árt, hogy ne ugráljon a vércukor szinted.

Nem bevett gyakorlat, de nekem az első terhességemnél e miatt pl 3x nézetett a dokim terheléses cukrot, mivel valamivel nagyobb az esélye a terhességi cukorbetegség kialakulásának. Akkor nem volt semmi gond, pedig nem igazán tartottam a diétát, hát most a 2. babámnál már csak a szokásos terhelésen voltam, akkor minden rendben volt, most a 34. heti laboron pedig magas lett az éhgyomri cukrom. Hát ennyit erről.

Egyébként az IR kialakulása egy folyamat, ami kezeletlenül csak egyre rosszabb lesz, (elképzelhető, hogy az első gyermeknél még nem volt vészes) a vége pedig a kettes típusú diabétesz. Nálam már ennek az előszobájában diagnosztizálták, e rendszertelen cikluson kívül nem volt egyéb tünetem, csak a diagnózist megelőző évben egy hirtelen, nagy mértékű hízás, és a menzesz teljes elmaradása. Ezért úgy gondolom, hogy nem csak a gyermekvállalás szempontjából kell kezelni, hanem azért is, hogy tovább élj egészségesen.

Összegezve, szerintem nem kell túlaggódnod a dolgot, sok PCOS nő szült gyermeket úgy, hogy nem is tudott az állapotáról, de egy kis odafigyelés mindenképpen hasznos lehet. Sok sikert a babához.

2014. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!