Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztenciám van? ...

Inzulinrezisztenciám van? Glükóz 0' 5, 0 Glükóz 60' 6,1 Glükóz 120' 5,9 Inzulin 0' 5,6 Inzulin 60' 35,3 Inzulin 120' 58,3

Figyelt kérdés

Lombikra készülünk, jók a hormoneredményeim, rendszeres mensesem van, igazolt peteéréssel.

Szerintetek szükséges kezelés a lombik elkezdése előtt?



2014. okt. 10. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek nem olyan vészes eredmények. Nekem ennél rosszabbra azt mondta az orvos a Kaàliban,hogy indulhat a program. Kaptam rá gyógyszert egyébként.

2014. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vészes, de egy kis odafigyelés a kajára nem árt.
2014. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat, sikerült megnyugtatnotok.

Az étkezésre most már jobban figyelni fogok, megpróbálom a szénhidrát diétát, és mozognom is többet kell.

Ezt a vizsgálatot magamtól csináltattam, ha legközelebb megyek a Kaáliba megmutatom az orvosnak.

2014. okt. 11. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :)

Nekem ilyenek lettek az értékeim: (kerekítve)

0': 12

60': 100

120': 65


Erre mondta Győrben a Kaális orvos, hogy emiatt indulhat a program, nem gond. Az egy másik kérdés, hogy nem jutottunk el odáig, mert bár azt mondták, hogy nem lehet babám, mire eljutottam az endokrinológushoz már babát vártam. :) Akkor még gyógyszert sem szedtem, tehát nem okozott gondot az IR.

21 hetes kismama

2014. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok!


Mi rossz spermakép miatt megyünk a Kaáliba, velem elvileg minden rendben, rendszeres menses, peteérés, jók a hormoneredményeim is. nem kérték ezt a vizsgálatot, de a magam megnyugtatására megcsináltattam, meglepő volt az eredmény, de legalább kiderült. Volt 3 inszemünk is, a 3. után voltak halvány tesztjeim, de aztán megjött.

2014. okt. 11. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok egy nagy szakértő, 4 hónapja szedek merckformint, hasonló eredményekre, 4 hónap után tökéletesek lettek az eredményeim. Nekem azt mondta nőgyógyász is és endokrinológus is, hogy emiatt nem sikerült baba. Nekem bezavart a peteérésembe egy kicsit, volt olyan ciklusom, hogy egyáltalán nem volt. Azóta minden rendben, bár még nem oróbálkoztunk, nagyon izgulok, hogy így mi lesz. Én a helyedben kezeltetném előbb, mert azt mondják nagy a vetélés kockázata. És ha már volt pozi teszted, mégis megjött, lehet ez volt a hátterében.
2014. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszi, hogy leírtad a Te tapasztalataidat. Már 4 éve próbálkozunk, de akkor már inkább várunk még pár hónapot, amíg ez rendbe jön. Leírod mit mondott az orvos? Diétázol is?

2014. okt. 12. 08:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem először nőgyógyász azt mondta, figyeljek oda, mit eszem. Oké, hazamentem, elkezdtem utánaolvasni a dolgoknak, még nem diétáztam, csak megpróbáltam kevesebb sütit, kekszet, csokit enni, ebédre rendeltem az update kaját. 3 hónap múlva magamtól újra elmentem vérvételre, rosszabb lett a terhelés. Ekkor megijedtem és azonnal bejelentkeztem egy endokrinológushoz. Nagy szerencsém volt, mert azonnal kaptam időpontot. Közben már nagyjából képben voltam diéta ügyben, próbáltam tartani. A doki azt mondta, vagy szigorúan tartom a diétát (180 g-osat, mert sovány vagyok), vagy gyógyszert szedek. Mivel van egy gyerekem, mellette nem tudom g-ra pontosan számolni a kaját, ezért a gyógyszert választottam, a köv terhelésen már tökéletes eredményeim voltak. Persze közben azért diétát is tartom, de csak úgy hogy a lassú-gyors felszívódást betartom, de nem mérem, annyit eszem egy étkezésre, amennyit bírok, így vagyok 50 kg. Ha van kérdésed még, írj. Tudom, én is nagy dilemmában voltam hónapokig, és mindenhol próbáltam kutakodni, kérdezősködni.
2014. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!Most csinálom a diétát, 160 grammosat, mert nekem nem árt leadni néhány kilót, kb. 8 kg felesleg van rajtam és elkezdtem tornázni is. Orvoshoz is elfogok menni, de remélem a diéta és torna segíteni fog.

2014. okt. 15. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!