Inzulin terhelés lehet így?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek 1 héten 2-szer terhelés? Hétfőn voltam de szállítási gond miatt nem lehet értékelni a mintát :( Pénteken mennék még egyszer. Valós eredmény fogok kapni? Előtte Áprilisban voltam. Jövőhéten kell mennem a doki. Felhívtam a MM-t és azt mondták meg lehet csinálni. Én kicsit félek tőle :( Ha valakinek van tapasztalata írja meg.

#inzulin #terhels
2014. okt. 1. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt,hogy egy héten kétszer csinálták meg (nem terhesség miatt) nem lett semmi gond, az értékeim jók voltak! Mért ne kapnál valós eredményt? nem gyógyszereket kell szedni, hanem szőlőcukrot inni.
2014. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz valós az eredmény. 3 havonta lehet max terhelni.
2014. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem terhesség miatt kell mennem. Gyógyszert szedek rá és kontrollra kell mennem. Nem tudom mit csináljak:( A dokihoz nagyon kéne mennem mert van pár dolog amit kérdezni akarok.
2014. okt. 1. 11:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Valós eredmény szerintem azért nem kapnék mert a cukor ki van iktatva az étrendemből és az azért nagy löket 75g szőlőcukrot meginni 1 héten 2-szer hát nem tudom mennyire lesz valós :(
2014. okt. 1. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen, így teljesen más az egész helyzet, ezt kifejthetted volna a kérdésedben is! Így erre nem tudom a választ, az orvost kéne elérni és megkérdezni. Nekem sem terhesség miatt csinálták hanem mert állandóan leesett a vércukorszintem.
2014. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A dokit így nem lehet elérni csak ha távkonzultációért kifizetek 4000 ft. A központjukat hívtam és ott mondták hogy csináltassam meg nyugodtam nem lesz gond.
2014. okt. 1. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:
ln kb. 2 hete kérdeztem, nekem azt mondták lehet csináltatni, nem kell hónapokat várni. Ez is jó, annyi hely, annyifélét mondanak
2014. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel a szőlőcukor gyors felszívódású 100%-ban felszívódó szénhidrát, megemeli ugyan a vércukor szintet, de szerencsére nem hallottam még olyat, hogy napokig magasan tartaná. Ha magas marad a vércukor szint, az nem az egyszer megivott szőlőcukor miatt van, hanem alapvetően rossz a cukoranyagcsere. Ez a vizsgálat csak arra szolgál, hogy mivel 100%-os felszívódású, pontos adatokat ad a cukorszint változásaira. ha valaki nem inzulin dependens cukorbeteg, semmi baja nem lesz a terheléstől.

Még ha nem is eszel cukrot (mármint édesítésre használtat), gondolom gyümölcs, tejtermék előfordul az étrendedben. Ezekben is van cukor, fruktóz, és laktóz, aminek a felszívódása, és a glikémiás indexe más, mint pl a glükóznak.

2014. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez nem igaz. Egy ilyen löket károsítja a hasnyálmirigyet, a sulikban már azt tanítják, hogy évente csak egyszer szabad csinálni,
2014. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!