Mi segít teherbe esni?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok van egy 11eves gyerekem! Azóta nem sikerült teherbe esnem mondjuk nem is foglalkoztam vele mert biztos jövő munka stb... Hozzá teszem 11ev alatt soha nem védekeztünk de nem nagyon foglalkoztam a dologgal! De tavaly már úgy éreztem hogy jó lenne egy.pici baba egy testvér még egy gyerek aki úgy hív hogy anya! Elmentem orvoshoz elmondtam neki hogy nem védekeztünk de nem is estem teherbe megvizsgált és elküldott vérvételre! A pajzsmirigy szintem kicsit magas volt de más problémát nem talált! És azt mondta ez nem befolyásolja a teherbe esést szóval ez miatt még lehet gyerekem!

A kérdésem az lenne hogy mi az ami segíthet mondjuk hallottam a cickafarkfű palástfű barátcserje készítményekről de melyik a jobb és hogyan kell inni? Vagy esetleg valami gyógyszer de olyan ami nem annyira drága! Valaki elmondaná a tapasztalatát??? Kezdek elkeseredni és félek hogy lassan kifutok az időből :-(



2014. nov. 26. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

30 évesen még messze vagy attól, hogy kifuss az időből. :)


Azt mondom, hogy vaktában ne kezdj el teákat inni. Először kezdj el hőgörbét vezetni. A ciklus.hu oldal nagyon jó erre. A görbédből látni fogod, hogy van-e egyáltalán peteérésed, hogy nincs-e sárgatest elégtelenséged.


Ezek alapján tudsz a későbbiekben teát választani, ill. tudod, hogy mely napok a legtermékenyebbek.

2014. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És mi van az apának kiszemelttel ? Az, hogy az első gyerek tőle (?) van, még nem jelent semmit a jelen állapotra nézve. Meg azért 20 év alatt és 30 körül van némi különbség az együttlétek gyakoriságát illetően is,nem ?
2014. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A páromtól van a fiam!!! Első válaszoló kicsit elmagyaráznád azt a görbét? Én sajna nem értek az ilyen dolgokhoz!Van a telon egy női naptáram a menstruációban pontos mert mindig akkor jön mikor azt mutatja
2014. nov. 26. 20:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és próbálunk egyre többet együtt lenni
2014. nov. 26. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 11 évi védekezés nélkül nem estél teherbe, én a helyedben a meddőségin kezdenék, ott erre specializálódott orvos többet tud segíteni, mint egy sima nőgyógyász.

Mi 1 év sikertelenség után mentünk a meddőségire (a nőgyógyász elhajtott, hogy próbálkozzunk, majd sikerül...). A meddőségin elkezdték a vizsgálatokat, stb , és 1 évi kezelés után sikerült teherbe esnem, úgy, hogy egyikünknél sem találtak semmi problémát...


Sok sikert!

2014. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ilyen meddőségi vizsgálatokra nincs elég pénzünk főleg mert vidékiek is vagyunk a közelbe sehol sincs ilyen
2014. nov. 26. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, írok privit.
2014. nov. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a párod is menjen el vizsgálatra, ahol megnézhetik a spermáját, mert ha nálad nincs gond, attól még nála lehet és hiába iszod a teákat...

Én azzal kezdenék, hogy őt is vizsgálják meg.

2014. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mi az a "kicsit magas pajzsmirigy"?

Mennyi a TSH-d?

A teherbe eséshez 1 1.5 között kell lennie,ha ennél magasabb akkor valószínüleg ezért nem esel teherbe.Menj edokrinológushoz,az majd elmondja ugyanezt és ad rá gyógyszert.

A nőgyógyászok ehhez nem nagyon értenek,ők csak azt azt látják,hogy határértéken belül van,de az nem elég.

Nálam is csak "kicsit" volt magas,aztán 15 évig nem estem teherbe.A gyógyszer után meg a harmadik hónapban.

2014. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, endokrinológushoz kéne menned. És nem is akármilyenhez, hanem hozzáértő, jó dokihoz. Kevés van az országban, és többnyire nem az sztk-ban. A pajzsmirigy bizony nagyban befolyásolja a teherbe esést, és akár vetélést is okozhat, ha nem működik jól.

És ez csak egy dolog, nem árt minden alap meddőségi vizsgálatot megcsináltatni (párodnak spermavizsgálat, neked átjárhatósági, esetleg méhtükrözés). Ezeket a tb támogatja, tehát nem kerülnek pénzbe. A teák viszont elég drágák, és a fölöslegesen szedett gyógyszerek is akármilyen olcsók, ablakon kidobott pénz. Ezek megvásárlása helyett inkább kezdj el spórolni egy rendes kivizsgálásra szerintem. Egy hormonlabor, amit nődoki kért, (vagyis erősen hiányos lehet) és még kiértékelni sem tudja rendesen, édeskevés ahhoz, hogy kimondják, minden rendben, türelem. Sajnos a tapasztalatom az, hogy sima nőgyógyászhoz már csak akkor érdemes menni, ha a kezedben van egy pozitív teszt, vagy egy hozzáértő doki javaslata, hogy milyen vizsgálatot kell elvégezni. Sem a meddőség okaihoz, sem a kezeléséhez nem értenek.

Még nem késtél el, de ha nem jársz utána hogy mi a probléma, csak magadat kezelgeted, lehet hogy tényleg kicsúszol az időből.

2014. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!