Pajzsmirigy alulműködés befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Jó pár éve fedezték fel nálam a pajzsmirigy alulműködést. Letrox majd Euthyrox tablettát szedtem,de a májamat nagyon megviselte ez és a fogamzásgátló így mivel az értékem rendben volt leállítottak vele. Azóta az értékem rendben van, de nem tudok teherbeesni 4 éve. Lehetséges, hogy ez gátolja? Hiába jó az érték, szednem kéne tovább a gyógyszert? Az endokrinológus a terhességre nem tért ki, mikor kérdeztem azt mondta ez nem hozzá tartozik, de hogy a gyógyszert szednem kell mindig. Csak nem értem miért hogyha az érték már több éve jó keretek belül van. Tehát ez befolyásolhatja? És emellett egy petefészkem van, azon is mindig ciszta, ami felszívódik igaz, de újra termelődik folyamatosan. :-(
2014. dec. 10. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak az alul működés miatt szedett gyógyszerek lehetnek a ludasak, hanem az is, hogy csak egy petefészked van és az sem működik tökéletesen.

Nem értem a 4 év alatt miért nem kerestél már fel egy meddőségi klinikát, vagy a nőgyógyászodat miért nem kérdezted meg? Lehet, hogy az endokrinológus nem tudott válaszolni, de nyugodtan kérdezősködhetnél más orvosoknál is.

2014. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen befolyasolja, nem is kis mertekben,

Amugy a euthyroxin ha jol tudom a tulműködésre van, minden esetre olvasd el a papirt azt ajanlom

L-thyroxint szedtem az alulműkodesre es ah dokit valtottam kiderult hogy semmi baja a pajzsmirigyemnek es hiaba szedtem 10 even keresztül

2014. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mielobb keresd fel Dr. Tűzkő Nandor endokrinologus-szulesz-nogyogyaszt! Nekem o segitett, a masodik gyermekunket varjuk.
2014. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez az orvos drága? Mennyi egy konzultáció? Amúgy járok orvoshoz de nem küldd sehova tavaly volt egy terhességem de nem maradt meg sajnos. nálunk vidéken nem lehet válogatni az orvosok között. ez van.
2014. dec. 11. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha az orvos nem csinál semmit hagyd ott keress fel másikat

Voltam olyan h*lye, hogy nem cseréltem le azt a nyomi doktoromat akihez jártam meg is bántam, hogy nem váltottam előbb

2014. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is tervezem, de sajnos itt nálunk csak ő van meg még egy másik aki úgy viselkedik az emberekkel mint ahogy a kutyával se bánnak
2014. dec. 11. 20:45
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igen, befolyásolja a teherbe esést a pajzsmirigy működése. Egy valóban jó endokrinológust kellene keresned. A cisztásodásból feltételezem, hogy inzulin rezisztenciád is lehet, erre nem mondtak semmit? Voltál terheléses cukor + inzulin vérvételen? Mi lett az eredmény?

Ha a pm alulműködik, valóban folyamatosan szedni kell a gyógyszert. Nem elég, ha a TSH-d határon belül van, 1-2 között kell lennie babához. Nem tudom a gyógyszered abbahagyása után mennyivel nézték a pm értékeidet, de ennek a hatása lassan múlik el, lehet hogy csak hetekkel később kezd látszani bármi is a leleteden. Milyen értékre mondta a doki, hogy az jó?

Én egy jó endodokit tudok, Budapesten a mens mentisben. Azaz a mens minden dokija jó, és pont erre specializálódtak. Én is vidékről járok fel hozzájuk. Megéri bőven, hogy nem kezelnek félre évekig. :-) Ha gondolod, keress rá a neten, van weboldaluk, árlistával és elérhetőséggel.

2014. dec. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, drága a Tűzkő doki, a G1 Intézetben rendel magán, de 6 év meddőség után már nem érdekelt mennyit költök, ha ez az ára hogy családom legyen. 20 ezer ft nála egy konzultáció, mi kb. 100 ezret hagytunk ott mire teherbe estem. Vizsgálatokat csinált, vérvételek, HSG (ezt ingyen csinálta abban a Kórházban, ahol dolgozott akkor nem magánban, Péterffy), tanácsot adott stb.. De ennyit elköltöttem minden másra is a 6 év várakozás alatt. Most a Margitban ő a főorvos, esetleg ott keresd meg és kérdezd meg mehetnél-e hozzá, nem mindenki a G1-be megy gondolom, hiszen terhesgondozást is vállal, biztos van rendelési ideje.
2014. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. dec. 12. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!