Ezzel a spermavizsgálati eredménnyel van esélyünk?

Figyelt kérdés

Carentia: 7 nap


Ejakulációtól eltelt idő: 90 perc


menyiség : 2,6 ml


szín szag küllem: fehér opálos


ph: 8,5


elfolyósodás: norm


viszkozitás: norm


Spermiumkoncentráció: 115,3 millió/ml


Spermiumszám: 299,78 millió/ejak.


Progesszív motilitás : 10%


Teljes motilitás: 35%


Nem progesszív: 25%


immotilis: 65%


normal morfológia : 4


Vitalitás: 84 %


köszönöm szépen a válaszokat!!



2014. dec. 11. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van írva eredménynek? Normozoospermia jelenti az elfogadott normálértékeket. De a doki is biztos mondta nektek, hogy mi lett az eredmény, nem?
2014. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy nézem 35% mozog, ez 50%-tól jó.

Viszont sok spermája van, szóval, ha kiszámolod a közel 300-nak a 35%-át, az 105 millió, ami szintén rengeteg.

Nekünk spontán sikerült 60 milliós spermaszámmal, aminek a 40% volt csak mozgó, és szintén 10% haladt gyorsan.

2014. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!! nincsen ráírva semmilyen megjegyzés, a doktor úrral nem találkoztunk mivel nem voltunk helybéliek tegnap este 6 órakkor végeztük a vizsgálatot és e-mailben, szkennelve küldték meg az eredményt ma reggel. pontosan mit jelentenek ezek a kifejezések ?

Progesszív motilitás

Teljes motilitás

Nem progesszív

immotilis ? én úgy néztem hogy csak 10 % mozog de ezek szerint 35 % ? :o nagyon köszönöm a segitséget !!

2014. dec. 11. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Teljes motilitás az jelenti azt, hogy annyi % a mozgó.

Tehát 35 % mozog.

-ebből 10% gyorsan

-25% nem gyorsan, de ezek is haladnak

-immotilis, azaz álló 65%

Ha összeadod a 35% mozgót, és a 65% állót ki is jön a 100%. :)

A normal morfológia az 4%? Mert az éppen a határérték. (persze kérdés, hogy ezt mennyire pontosan nézték meg) Azt jelenti, hogy az összesből 4% ami rendes formájú. ( nem 2 fejű, 2 farkú...)

2014. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a pontos választ! kedves vagy :)
2014. dec. 11. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
a morfológia nem túl jó. nálunk is pont 4% a morfológia, és ezzel csak lombik programra tudunk menni, már folyamatban vagyunk a bmc-ben. amikor kivettem az eredményt, egyből erre az értékre mutatott rá az asszisztens, és mondta, hogy ez csak lombikkal lehetséges. akkor majdnem sokkot kaptam, de azóta már megbarátkoztam a gondolattal.
2015. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azóta nem született baba, és sajnos több mint egy hónapja el váltunk.
2018. jún. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!