21. napi hormonvizsgálat eredmény - utalhat PCOS-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptember 10-én menstruáltam utoljára "természetes módon", majd elmentem novemberben nőgyógyászhoz (azt hittem a stressz miatt maradt ki), aki Proverát írt fel (itt a méhnyalkahártyám 20 mm vastag volt), amit szedtem 10 napig és utána megvonásos vérzésem volt 1 hétig. A dokim ezután elküldött hormonvizsgálatra PCOS gyanúval,a várható mensim előtt 1 héttel (ciklusom átlag 35 napos)és a következő eredményekkel kapcsolatban kérném a véleményetek:


LH 11,1 IU/L

FSH 2,93 IU/L

Progeszteron 3,09 nmol/L

Ösztradiol 260 pmol/L

Totál tesztoszteron 1,19 nmol/L

Prolactin 112 mIU/L

TSH 3,14 mIU/L


21 éves vagyok és korábban is volt rá példa, hogy nem jött meg (pl egész nyáron), de sosem volt rendszeres a mensim és nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.


A válaszokat előre is köszönöm!:)



2014. dec. 30. 11:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az én esetemben nem 21. napi volt, csak a ciklus végére szerettem volna utalni:)
2014. dec. 30. 11:33
 2/12 A kérdező kommentje:
És igen, megnézetem a dokimmal, de csak jövőhét hétfőn tudok hozzá menni legkorábban.
2014. dec. 30. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Az LH-FSH arány normál esetben 1:1 körül van, PCOS esetében az LH magasabb, esetedben triplája az FSH-nak, igen, ez is egy PCOS gyanújel. A TSH-d határértéken belüli, de babához jó, ha 2 alatt van.


Igazából kellene egy jó endorinológust találnod, a nőgyógyászok nemigen értenek ehhez. Kéne egy többpontos inzulinvizsgálat is.

2014. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos PCO gyanú,és a TSH magas.Erre már gyógyszert írnak fel,ha babát szeretnél.De ha nem,akkor is még időben vagy ahhoz hogy rendezd a hormonjaidat.
2014. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Esetleg tudnátok ajánlani megbízható doktort, akit megkereshetnék?
2014. dec. 30. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Én Szegeden tudok jó endokrinológust, akihez járok, ha véletlenül környékbeli lennél.


Budapesten a Mensmentist ajánlják nagyon a PCOS-oknak, állítólag ott nagyon értenek hozzá!

2014. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És ilyenkor általában hogyan szoktak kezelni, hogyha még nem tervezem a kisbabát?

budapesti vagyok egyébként:)

2014. dec. 30. 20:34
 8/12 Manka68 ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy alulműködésre olyan gyógyszert adnak, ami azt az anyagot tartalmazza, amit a pm nem tud előállítani. Vagyis hiánypótlás. Nem időszakosan, hanem egy életen át kell szedni. PCOS-ra a hármas kezelés, ami metforminból, szénhidrát csökkentett diétából, és sportból áll. Akkor is célszerű, ha még nem tervezel babát, mert az inzulin rezisztenciából, ami a PCOS alapbetegsége, könnyen lehet kettes típusú cukorbetegség. Egyébként az IR megállapításához nem 21-ik napi hormonlabor, hanem 3-ik napi kell, mert az LH FSH arány csak akkor értelmezhető, a 21-ik napi arra jó, hogy lássák, volt-e ovuláció. A legfontosabb pedig a terheléses cukor + inzulin vérvétel. Ezt viszont csak endokrinológus kérheti, és tudja értelmezni (ahogy a hormonlabor nagy részét is). Én a mens-be járok, tényleg vérprofik. :-)

Lehet, hogy a nőgyógyászod fogamzásgátlót fog felírni neked, mert még mindig elterjedt ez a kezelési mód. A ciklusodat rendezi, és eltűnnek a ciszták is, de csak amíg szeded, viszont rontja az alapbetegséget, az IR-t. Diétázni és sportolni doki nélkül is lehet, és kell is, az egészséged érdekében. Azt megkérdezhetem, hogy ha nem babát terveztek, akkor miért ebben a témakörben tetted fel a kérdést?

2014. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És az eredmény szerint lehetett ovulációm vajon? Mert a nőgyógyászom novemberben azt mondta mikor megvizsgált, hogy valószínű nem volt, de én vezetem a ciklus.hu-n a ciklusaim és mikor azt írta 5-ére hogy ovuláció, fehér krémes folyásom volt, majd most decemberben nagyjából az ovu idején barnáztam, ami elég furcsa volt, mert nagyon erősen jött egy napig, utána pedig pár napig egyfolytában jött belőlem barna váladék.

Megnéztem a mensmentis honalpját, sajnos az én pénztárcámnak elég borsos árak vannak, de ha az egészségemről van szó, és tényleg jók, akkor megoldom.

A kérdést azért ide tettem fel, mert későbbiekben persze szeretnék kisbabát. Plusz ez az első kérdésem itt és ahogy előtte nézegettem a hasonló kérdéseket, mind ide voltak feltéve, hát ezért tettem én is ide.

2014. dec. 31. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A progeszteron alapján sajnos most nem volt peteérésed, a luteális közepén kb. a tied tízszerese kéne hogy legyen, ha dolgozna sárgatest. :(


Itt tudod tanulmányozni a hormonszinteket:

[link]

2014. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!