Szerintetek milyen ez a cukorterhelés eredmény? Éhgyomori cukor:4,9mmol/L 60':4,1mmol/L 120':5,1mmol/L inzulin éhgyomri:4, 0mIU/L 60':51,8mIU/L 120':26,6mIU/L

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Alacsony a cukrod.
2015. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
most készülünk lombikra.befolyásolhat ez vmit?
2015. jan. 5. 14:17
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Elég fura ez az eredmény, mindent betartottál?

Előző este már csak könnyű vacsora, reggel semmi, még kávé sem, az első vérvétel után 5 percen belül meginni a löttyöt, max egy-két korty sima vizet inni rá, és nyugodtan ülve maradni, míg megvan az utolsó vérvétel is?

Az éhomi értékeid jók, a 120 perces is.

Ami fura, az a 60 perces, mert ott van egy 10szeres inzulin emelkedés, és egy éhomi alá eső cukor. Ezek mindegyike IR-re utal. Endodokidat kérdezd meg, hogy így érdemes-e belevágni a lombikba.

2015. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindent betartottam igen.endokrinológusnál nem voltam még. A lombikos doki azt mondta jók az eredmények.Csak nekem sem tetszett az inzulin értékem.
2015. jan. 5. 18:57
 5/8 Manka68 ***** válasza:
Endodoki jobban ért hozzá, mint a lombikos, én megkérdeznék egyet. Amit nélküle is megtehetsz : diéta és sport. Igen, lombik előtt is lehet, sokat tud javítani pár hét alatt is.
2015. jan. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
két hét múlva kezdünk.addigra biztos nem kapok időpontot endodokihoz :-(
2015. jan. 6. 11:03
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Akkor kezdj neki a mozgásnak és a diétának, azzal nem árthatsz. Több fehérje, kevesebb szénhidrát, az is 5-6 alkalomra elosztva. Lombik alatt amúgy is így kell étkezni. :-)
2015. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igyekszem betartani.remelem fogyni nem fogok a dietatol.
2015. jan. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!