Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 44 mm-es tüsző bal petefészekb...

44 mm-es tüsző bal petefészekben, miért nem reped meg?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 20-25 mm-es az már érett petesejt és akkor meg kéne repednie. Mi állhat a háttérben, ha mégsem így lesz? Hozzáteszem, hogy a mensim sokat késett, ezt a doki már a 48.napon nézte.
2015. jan. 25. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
PCOS?
2015. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az orvos mit mondott?
2015. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsi azt kihagytam igen, hogy PCOS vagyok.. :-( A doki szerint még Closty-val sem érdemes próbálkozni, mert annyira inaktív a petefészkem. sok pici apró tüszőm van csak, így felírt első körben 3X Fostimon injekciót.
2015. jan. 25. 14:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod nem hallott még a hármas kezelésről? (Ha nem, akkor ne menj hozzá vissza!)


www.mensmentis.hu


A Closty-t és társait meg sürgősen felejtsd el! A tüsződ meg azért nem reped meg, mert nem vagy egyensúlyban. Kezelni kell az inzulinrezisztenciád (a PCOS okát!)


Keres endokrinológust nőgyógyász helyett! Ők kezelik ezt megfelelően!


információk:

www.pcos.hu


Babamozi:

https://www.youtube.com/watch?v=t1k6BMPvJR8

2015. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Voltam már hormonvizsgálaton, minden értékem teljesen rendben volt. És inzulin-rezisztenciám sincs, állítólag. Csak ez a sok apró tüsző, azt írták rá a papíromra, hogy PCOS. Elmesélném az egész történetet, végül is így lehet átlátni: 2 éve ugyanígy sikerült teherbe esnem, ezzel az injekcióval elsőre. akkor 2 sikertelen Closty-s hónap volt, majd szünet és ezért kaptam az injekciót, amitől egyből terhes maradtam. Most tesót szeretnénk és ugyanaz van, mint először. Csak azt nem értettem, ha minden leletem rendben és elvileg van domináns tüszőm is a sok pici mellett, akkor miért nem reped meg?!
2015. jan. 25. 14:23
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es köszi a linket, de miért mondták, hogy nincs IR-em, ha ez a kiváltó oka a PCO-nak? Mert ha jól emlékszem hormonvizsgálaton nézték ezt is és ez az eredmény is jó lett.
2015. jan. 25. 14:26
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért itt van katyvasz rendesen.

Nekem az sem teljesen tiszta, hogy egyáltalán van-e PCOS-d vagy nincs. Ennek a betegségnek megvannak a meghatározott kritériumai, az nem elég, hogy sok apró tüsződ van. Van olyan teljesen egészséges nő is, akinek ilyen a petefészke.


Az, hogy minden érték normál tartományon belül van egy hormonvizsgálati eredményben, az nem jelenti azt, hogy jó az eredmény.

2015. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nah, akkor kezdjük elölről. A tudomány jelenlegi állása szerint a PCOS oka az inzulinrezisztencia. Ez nem kérdés, hanem tény. Nincs PCOS IR nélkül! Ez az első információ, ami alapján le lehet szűrni, hogy egy orvos kompetens-e a témában, vagy sem. Aki nem halad a korral, nem olvassa a nemzetközi irodalmat, az zagyvál össze ilyen hülyeségeket. A hormonvizsgálat egy dolog. Az is, ha minden a normális határon belül van, azok egymáshoz viszonyított aránya sem mindegy. A megfelelő hormonsort endokrinológus értékelje, mert más szempontokat vesz figyelembe, mint egy nőgyógyász (a cukor, inzulinszint változásának értékelése endokrinológiai szakterület, nem nőgyógyászati, ezért a PCOS kezelése nem nőgyógyászati kompetencia). A Closty azoknak segít, akiknek nem reped meg a tüszője hormonprobléma miatt. Neked inzulinrezisztenciád van, a Closty legfeljebb további tüszőket fog gyártani, és ront a helyzeten. Az első gyermeked véletlenül sikerült. Az inzulinrezisztencia kezelése pedig nem csak azért fontos, hogy gyereked legyen, hanem azért is, mert kezeletlenül magas avetélési arány, és a korai cukorbetegség lehetősége is. Nem te vagy az első és nem is az utolsó, akit nem vizsgálnak ki és kezelnek megfelelően. 4 év félrekezeléssel a hátam mögött tudom, miről beszélek.


Megfelelő orvosok: www.mensmentis.hu


Megfelelő információk: facebook: PCOS Alapítvány - PCOS/IR hitelesen csoport


Megfelelő kezelés: www.pcos.hu


Tudod a lényeget, a döntés a kezedben van. Sok sikert!

2015. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából most olvastam utána alaposabban ennek a dolognak, mert eddig csak annyit tudtam róla amennyit a doki elmondott, az pedig csak az volt, hogy sok az apró tüszőm, diagnózis PCOS. Szóval ennyit tudtam róla, most olvastam utána és szó szerint ledöbbentem, hogy nekem semmi ilyesmit nem mondott a doki, hogy menjek endokrinológushoz és vizsgáltassam ki magam, vagy hogy diétázzak, kerüljem a cukros ételeket stb.... Semmit nem mondott!!! :-( Ezek után biztosan orvost váltok és meglátogatok egy endokrinológust. A kislányom most 2 éves, akkor lassan még az is kiderül, hogy piszok mázlista vagyok, hogy nem vetéltem el emiatt.... Na most komolyan elgondolkoztam, hogy mekkora tudatlan emberek vannak akik orvosnak nevezik magukat. Ja és magánrendelésen voltam, nem kevés pénzembe került,mert ugye ő nagyon sokak által elismert doki.. Hát ennyit ért hozzá akkor.
2015. jan. 25. 19:12
 10/15 anonim ***** válasza:

73%-osnak sok mindenben igaza van (és van, amiben meg nincs).

Tényleg javasolt lenne egy endokrinológus felkeresése.

2015. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!