Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia tapasztala...

Inzulinrezisztencia tapasztalatokat tudtok írni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy kivizsgáltatom magam,mert sokan irják hogy emiatt nem estek teherbe.Akinél kiderült hogy ez a baja,annak volt elötte valami tünete,ami erre utalhat?vagy tünetmentesen is lehet ilyen betegsége valakinek?
2015. febr. 25. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hizas, hajhullas, faradekonysag es ket veteles. Ezek utan vegeztettem terheleses cukorvizsgalatot, ami igazolta az IR-t.


Dieta es rendszeres mozgas segitsegevel 20 kg minusz, aktiv eletmod, motivaltsag es egy egeszseges, 35 hetes terhesseg :-)

2015. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hajhullásom évek óta van,de vékony vagyok.akkor van esélyem hogy ilyen bajom nincs?hormontablettákat sem szedek már vagy 5éve.A hüvelyi ultrahang alapján nincs bajom,de ennek ellenére nem jött még össze a baba,sajnos.
2015. febr. 25. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem ultrahangon látszódott a sok ciszta. A vékonyság nem kizáró ok. Ha van 2 órád, csináltass egy terheléses cukorvizsgálatot, és kiderül.
2015. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy fogalmaznék, hogy nem tudatosult tünetek voltak. Rosszullétek, falási rohamok, hízásra képtelenség, ingerlékenység. De, hogy ezek tünetek, azok csak akkor tudatosultak, mikor kiderült az IR.
2015. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én pl. gyanútlanul tünetmentesnek mondhattam volna magam. Teljesen normál ciklus, nem hullott a hajam, nem szőrösödtem. Oké, van rajtam felesleg, de az ember nem feltétlenül sejt emögött betegséget.

Egyébként állítólag az IR-esek kb. fele teljesen normál vagy vékony testalkatú.

A terheléses vércukormérés alkalmával célszerű inzulint is méretni.

2015. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az inzulinrezisztensek fele vékony. Az uh-n az ir nem látszik max a pcos, de az sem mindig.
2015. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elso vagyok!


A ciklusaim rendben voltak, meg cisztakat sem latott a doki, latszolag tok egeszseges voltam. Kozben meg megsem es ez csak a terhelessel derult ki. Szanj ra ket orat, de ugy, hogy inzulint is nezzenek, ne csak cukor ertekeket, mett az erosen tajekoztato jellegu. Esetleg egy teljes pajzsmirigypanel sem art, a 3. es 21. napi vervetel pedig alap szerintem.

2015. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tüneteim: fáradékonyság, hirtelen rosszullétek, emésztési gondok, hízás, 1 vetélés

A vetélésem után vérzési problémáim voltak, hónapok alatt sem állt be, végül a dokim kért hormonvizsgálatot és cukorterhelést, illetve inzulint. Ekkor derült ki.

Gyógyszert nem kaptam egyenlőre, próbálom a diétát tartani, mozogni, és Inofolic-ot szedek.

2015. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg érdemes kivizsgáltatni mindent.
2015. febr. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!