Hogy zajlik a cukorterhelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Holnap reggel megyek cukorterhelésre.Pcos ir gyanú miatt.Kiváltottam a receptet,de nem tudom hogyan tovább.ott keverik ki a cuccot vagy nekem kell?vigyek poharat?gondolom enni nem lehet,mert ráadásul vérvétel is lesz.inni szabad?valaki adjon infókat légyszi.köszönöm!

2015. jan. 22. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy órád van enni, érdemes 6 után már nem enni, inni is csak éjfélig. Terhelés reggelén max. egy pár korty víz, ha muszáj. Odamész, adnak poharat és vizet, a cukrot beleteszed te. Leveszik a vért éhgyomorra, aztán megiszod a lötyit és leveszik 1 óra és 2 óra múlva is. Addig nincs mászkálás, séta, semmilyen mozgás, csak nyugalomban ülés. Ha a mászkálással, vagy az idővel nem értenek egyet, ragaszkodj hozzá! Nincs olyan, hogy csak kétszer vesznek vért, és olyan sem, hogy jó lesz a dokinak a 60 meg 90 perces is, nem, nem lesz jó. Cukorterhelés mellett nagyon remélem, hogy a dokid kért inzulin szintet is, mert azt is ekkor szokták vizsgálni és anélkül IR-t soha nem fog tudni vizsgálni. A 2 óra alatt amíg vársz, se inni, se enni nem lehet. Ha az utolsó vérvétel is megvolt, akkor reggelizhetsz.
2015. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Több verziót is hallottam. Nálunk (Szombathely) úgy zajlott, hogy vért vettek, éhgyomorra megittam az általuk elkészített cukros teát. Inni lehetett utána, de enni nem. Egy óra múlva megint vettek vért, majd újabb egy óra múlva ismét. Enni csak a 2 órás vérvétel után lehetett, úgyhogy én vittem magammal ennivalót, hogy ne itthon egyek először.

Van ahol engednek citromot facsarni a teába, nálunk senki nem csinálta, e volt vészes, simán megittuk. Van, ahol esznek előtte zsemlét, meg talán még tejet is isznak, szóval csomó verzió van. Nem mondták el hogy lesz?

Az a biztos ha lesz nálad minden, akkor nem lesz baj. :)

2015. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott keverik ki neked -
2015. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg vidd a beutaló papírod
2015. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve szültem! Cukorterhelésnél éhgyomorra vettek először vért, majd megittam a cukros vizet (tehettem bele citromlét) ezután 2 órával megint vérvétel, és ennyi. Enni nem lehet, inni lehet vizet, csak citromlét vigyél magaddal, (ha megengedik hogy tegyél a pohárba, akkor annyira nem borzasztó )! Egy hónap múlva megyek én is a második babámmal! :)
2015. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat.hát voltam endokrinológusnál és egy csomó női hormont néz.tehát akkor lesz egy vérvétel emiatt.és ezzel együtt veszik le a 0percest?úgy értem mondjuk plusz egy ampulla vér?és utána megiszom a lötyit.és mennyit kell belekeverni,mert rengeteg van ebben a tasakban?:S és utána még kétszer vesznek vért?gondolom néz inzulint is.amúgy is veszély zónában vagyok,mert a női felmenőim mind cukrosak. :/
2015. jan. 22. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
75 g cukrot kevernek egy pohár vízbe! Nekem fel sem oldódott rendesen így a vége botrányos volt.
2015. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam úgy zajlott, hogy először éhgyomorra vettek vért, majd kiültettek. Kb 20 perc után már kész volt az eredmény, mondták, hogy na, akkor jöhet a cukros víz. Utána azt hiszem, hogy 2 óra múlva kellett visszamennem (addig felmentem a szüleimhez), és vettek még egyszer vért. Ezek szerint nekem kevesebbszer vettek vért? :-(

Ja, és én elég rosszul voltam. Többször kellett elmennem nagy wc-re, már attól tartottam, hogy hasmenésem lesz, és hányingerem is volt.

2015. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tőlem is csak kétszer vettek! Én a SOTE 1-en voltam cukorterhelésen.
2015. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Attól függ az orvos milyen vizsgálatot kér: 2 pontosat vagy 3 pontosat például. A 2 pontosnál 2szer vesznek vért, egyszer és utána 2 óra múlva. Reggel lehet vizet inni nyugodtan, sőt érdemes is a kórházba menet, mert ott kell adni egy kis vizeletet, amit letesztelnek egy tesztcsíkkal, hogy mehet-e a vérvétel (egy perc rögtön a vérvétel előtt). Legalábbis nekem mindig így volt eddig (PCOS, IR) :)
2015. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!