Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakinek segitett az Utrogest...

Valakinek segitett az Utrogestan progeszteronhiany eseten a teherbeesesben? Mennyi idö utan jött a baba?

Figyelt kérdés

Az orvosom Utrogestant irt fel, mert gyanus, hogy nem jo a progeszteronom. A vervetel eredmenye teljesen jo, megis pecsetelek 4-5 nappal menzi elött. Nem is barnasan, hanem rendes piros vert. Mult honapban hasznaltam, nem volt pecseteles, ebben a honapban kimaradt ( 4 nappal kesöbb jutott eszembe, es most biztos voltam benne, hogy nincs baba), most megint elöjött.

Nem tudom ez-e a baj, nagyon regen nem jön a baba. :( Akinel ilyen problema volt, ott mennyi idö utan segitett az Utrogestan? Vagy segit egyaltalan?


2015. márc. 4. 15:25
 1/3 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nekem a Clostilbegyt és az Utrogestan segített. A Clostit ugyebár a ciklus elején kell szedni, de olyan hatása van a hormonháztartás működési mechanizmusára, hogy segíti a tüszőrepedést, és ennélfogva úgy általában lehetővé teszi a sárgatestképződést (de mivel az egész hormonháztartás olyan rohadtul bonyolult, hogy szerintem még egy jó endokrinológus se teljesen érti, sokaknál épp a Closti okoz cisztaképződést. Náluk nyilván valami másféle hormonzavar áll a háttérben. De nálam bevált).

Én többször szedtem Utrogestant úgy, hogy a ciklus közepén UH-val ellenőrzötten volt megfelelő méretű érő tüszőm, de hiába szedtem csak az Utrot, attól még volt pecsételő vérzésem és nem is tudtam teherbe esni. Viszont a Clostival összejött. Persze szedtem az Utrot is a biztonság kedvéért.

2015. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több mint 1,5 évig nem jött nekünk a baba.Nekem a progeszteronom alsó értékhatáron van,erre kaptam az utrogestan hüvelykúpot.Febr.11-én voltam orvosomnál tüszőérés vizsgálaton ahol tippelt,hogy szerinte megrepedt egy tüsző.14-től kezdtem használni a kúpot napi 2x2-őt,és nemvárt napján délutáni pisiből halvány de egyértelmű pozit teszteltem,pedig nekem rövidek a ciklusaim! :) Azóta is csak mindjárt megjön érzésem van! Nekem nagyon is bevált a dolog eddig... holnap megyek az orvoshoz.(még korai menni hozzá,de mivel fogadott orvosom látni akarja, hogy minden jó helyen van e).
2015. márc. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A clostit milyen esetben írják fel? Még csak egy hónap sikertelen próbálkozás áll mögöttünk, igaz, az elég intenzív nemi élet volt. Jövő héten megyek orvoshoz, szóba hozhatom neki, hogy írjon fel ilyet, vagy kiröhög?
2017. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!