Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 03.16-án, a ciklus 4. napján...

03.16-án, a ciklus 4. napján levett hormon labor eltérést mutat. Ez a follicularis fázis? Bal petevezetőm zárt, HSG febr 4én volt. Okozhatja ezeket az értékeket?

Figyelt kérdés

Bal petevezetőm zárt, ciklus előtt elvileg jobb oldalon volt peteérés.

TSH 5,48 referencia 0,27 - 4,2 FSH 2.5 ref.3,5 - 12,5 LH 3. 0 ref.2,4 - 12,6 Prolactin 370,1 ref.102 - 496 Ösztradiol 1011, 0 ref 46 - 607



2015. márc. 28. 16:53
1 2
 1/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A HSG nem befolyásolja a hormonszinteket. Ami viszont elsőre szembetűnt nekem, hogy a TSH-d elég magas. Babatervezéshez az ideális az 1 körüli érték, de 2 alatt elég jónak számít. A pajzsmirigyedre tovább kéne vizsgálódni. Endokrinológus a szakértője. A rosszul működő pajzsmirigy borítja az anyagcserét, az pedig az összes hormont. Viszont a kezelése egyszerű. :-)

2015. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A TSH tényleg magas!

Nekem kétoldali zárt petevezetékem volt, és az összes hormonom tökéletes volt, tehát ez nem okozhatja!

Az is mindegy, hogy melyik oldalon volt a peteérés.

De gondolom mész orvoshoz az eredményekkel, ő majd úgyis elmondja, hogyan tovább! :)

2015. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Voltam tavaly nyaki UH-n, kisebb a pajzsmirigy, mint a normál, van két göb a baloldali pajzsmirigyen, tavaly voltam izótopon, a göbök homogének a körülötte lévő szövettel. Endokrinológus közölte fogyjak le. Pedig eddig is 2,5 és 3,95 közt volt a TSH. :-( Nagyon elkeseredtem a TSH miatt.
2015. márc. 28. 18:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászhoz megyek szerdán, s már emlegette, hogy beutalót fog írni a Kaáli intézetbe. :-(
2015. márc. 28. 18:03
 5/15 Manka68 ***** válasza:
A Kaáliba nem kell beutaló, és ott nem endokrinológusok vannak. Ott annyit fognak neked mondani, hogy menj endodokihoz. A nyaki UH egy dolog, de ha kezelést nem kaptál a pajzsmirigyedre, ez semmit nem jelent. Kaáli helyett én inkább a mens mentist ajánlanám, ott tényleg hozzáértő dokik vannak, akik nem ráznak le ilyen szöveggel, hogy fogyj le. Alulműködő pajzsmiriggyel kezelés nélkül amúgy is szinte esélytelen a fogyás. Nem azt mondom, hogy ne menj a kaáliba, de amíg a pajzsmirigyed nincs rendben, fölösleges. :-( Azon kívül, hogy voltál uh-n, kaptál rá valamilyen kezelést?
2015. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Semmit, mert TSH 3,95 volt, hülyének nézte az akkori nőgyógyászt, hogy elküldött hozzá. Mostani Nőgyógyász szerint is 1,5 az ideális a teherbe eséshez, :-( . Párom rendben. Hónapok óta puffadással küzdök, most gasztroenterológus a lisztérzékenységet vizsgálja. Laktózérzékeny is vagyok, refluxos. Valami jó hírt kaphatnék már 1x. :-( :-( :-(

Most már 2,5 éve próbálkozunk.

2015. márc. 28. 18:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Ebben minden érték rossz. Pcos vagy és durván magas a tshd, osztradiolod is. A prolaktin is emelkedett.
2015. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Irány a mensmentis.
2015. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

57%-os. Az hagyján, hogy nem értesz hozzá, de hogy még halálra is rémiszted a kérdezőt ilyen undorító, flegma, félvállról történő beszólással, az azért elég felháborító.


1. A PCOS-t ennyi lelet alapján nem lehet diagnosztizálni, és egyébként ezek az értékek nem is kifejezetten utalnak rá.


2. A prolaktin nem emelkedett, mint látod, igen csak határértéken belül van.


Kérdező: A TSH-d tényleg magas, azt kezelni kell. És igaza van abban az első válaszadónak, hogy a pajzsmirigy alulműködés rendesen fel tudja borítani a többi dolgot is.

2015. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi, PCOS-t nem láttak a HSG-n. Kértem időpontot belgyógyászhoz, nőgyógyászhoz. S szerdán a ciklus 19. napján újabb hormon labort vesznek le.
2015. márc. 28. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!