Norcolut szedése mellett hormon labor?

Figyelt kérdés

Össze-vissza a ciklusom,10 napi Norcolut szedése után hormon labort írt fel az orvos.

A Norcolut hormongyógyszer,nem lesz így fals eredmény?


2015. ápr. 22. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A norculuttól meg fog jönni, és a hormonlabort a a menses 1-3. és 21. napján kell megcsináltatni.

Tehát ha az első nap pl szombatra esik akkor hétfőn, a harmadik napon reggel veteted le.

Ez egy nagyon jó dolog, mert kiderülnek a progeszteron és egyéb bajok,ha vannak.

2015. ápr. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:

Nem lesz fals.

A norcolut úgy működik, hogy amíg szeded, fenntartja a progeszteron szintet, amikor abbahagyod, az hirtelen lecsökken, emiatt jön meg a menses. Innen indul az első vérvétel ciklus 3-5 napja között. Persze a 21.-ik napi vérvételnek csak akkor van értelme, ha nem abban a ciklusban nem szeded a gyógyszert.

2015. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Érdekes,mert írtam egy ilyen orvoskérdező oldalra,ő meg azt mondta,hogy elvileg befolyásolja a gyakorlatban annyira nem,de ő azt szokta javasolni hogy ne rögtön utána,hanem a köv.ciklusban menjenek

Ezzel csak az a baj,hogy félek a köv.cikulra már megint minden össze-vissza lesz.

2015. ápr. 22. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem annó mikor norcolutot kellett szednem mert nem jött meg a mensim akkor a dokim azt mondta,hogy abban a hónapban ne menjek 3 napi hormonsorra hanem majd csak a következő hónapban.
2015. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Neked is!


Hát ez az én problémám is,hogy valahol ezt olvasom amit te írtál Utolsó(orvostudakozós oldalon is) valahol meg azt,hogy menjek nyugodtan "annyira" nem befolyásolja..

15-20 e ft egy ilyen labor,és egy nőgyógyászati vizsgálat is,nem tudom mit csináljak..

2015. ápr. 23. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a norcolut azt a ciklust oldja meg a következőt nem.

Én nen szedtem

2015. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!