Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas kockázatú (16-os) HPV...

Magas kockázatú (16-os) HPV esetén csináltak valakinek átjárhatósági vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha olyanok írnának, akiknek magas kockázatú HPV-jük volt/van és megcsinálták az átjárhatósági vizsgálatot (HSG). Nektek javasolta a doki?

2015. ápr. 22. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát csak ezmiatt nem. Nekem azért csináltak mert ciszta miatt az egyik petefészkemet el kellett távolítani és utána "rutin dolog" volt, hogy ellenőrizzék. A HPV nekem utána derült ki, de akkor nem csináltak. A HPV-nek nem sok köze van az átjárhatósághoz. Nekem négyet tipizáltak.
2015. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdezző vagyok: Mi babát szeretnénk. Augusztus óta próbálkozunk, még nem olyan sok idő, de már 37 éves vagyok. A doki azt mondta, hogy javasolja az átjárhatóságit, mert ha csak ez a gond (leletek rendben), akkor fölösleges várni. Én amiatt aggódom, ha megcsinálják, akkor esetleg a kontrasztanyaggal a HPV vírus is tovább terjedhet.
2015. ápr. 23. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kerdeztel ra az orvosnal?
2015. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A HPV így nem terjed át!!!

Nekem sem lett semmi bajom, sőt mióta megvannak a babáim (nekem 2009-ben titpizálták, utána volt a műtét és az átjárhatósági és 2013, 2014-ben szültem) P1 és a P2 is csak baktériumos. Tehát még a HPV jele sincs a szűrésemben.

Nekem is mindent rendben találtak, viszont ennek ellenére kellett a closty, hogy meg is maradjon a baba. Előtte természetesen estem teherbe és akkor 7 hetesen elment a baba, ill. a második előtt 8 hetesen. Clostyval meg megmaradtak és szép egészségesek.

Nem egy szép élmény a vizsgálat, de megéri, hogy tudd minden rendben van.

2015. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

Igen, beszéltem a dokival, ő azt mondta, hogy meg lehet csinálni. Arra nem kérdeztem, hogy van-e veszélye - én ettől tartok, hogy átterjed a HPV. Sose lehet tudni, ugye?

2015. ápr. 24. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!