Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3. napi vérvétel eredményem...

3. napi vérvétel eredményem milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3. napi vérvétel eredményemre mondanátok valamit? Szerintetek lehet pco-gyanú, illetve ösztrogén dominancia?

A tsh-m beállítás alatt van.

Menses előtt 2 nappal barnázgatok, átlagos ciklusom hossza 27 nap.


TSH 2,63 mIU/l (0,27-4,2);

T4 szabad frakció 16,80 pmol/l (12-22);

FT3 4,43 pmol/L (3,10-6,80);

reverz T3 0,21 ng/ml (0,09-0,35);

Thyreoglobulin 0,4 ng/ml (1,4-78,0);

D vitamin 91,1 nmol/l (> 75 megfelelő);

FSH 6,3 IU/L;

LH 7,2 IU/L;

Prolactin 178,8 mIU/l

Progeszteron 2,70 nmol/l;

Ösztradiol 127,9 pmol/l;

Tesztoszteron 0,680 nmol/l (0,278-1,730);

Tesztoszteron free 1,42% (1,60-2,90);

Biol. aktív tesztoszteron 0,226 nmol/l (0,060-0,760); DHEA-S 4,6 umol/l (2,7-9,2);

Anti-tpo 60,0 IU/mL (0,0-34,0);

Anti-thyreoglobulin 169,0 IU/ml (0,0-115,0)



2015. máj. 4. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

A TSH kicsit magas,azt mondják,hogy 1-1.5 között kell lenni,ha magasabb,akkor nehezebb a teherbe esés.

A magasabb TSH,a magas Anti-tpo és Anti-thyreoglobulin pajzsmirigy alulműködésre utal,ezért mielőbb menj el endokrinológushoz,aki majd felír rá gyógyszert.

Az LH-FSH aránynak 1 körül kell lennie,ha az LH jóval magasabb,az PCO-ra utal,ha az FSH nagyon magas,az a petefészek korai kimerülésére utal.

Remélem,tudtam segíteni.

2015. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ!


PM alulműködésem kezelve van, hormont szedek rá, még nem értük el a tökéletes értéket.


Igen, az LH magasabb, ezért aggódom én is. Hogyan derül fény a PCO-ra? Múltkor voltam ultrahangon, nem láttak semmit.

2015. máj. 5. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az jó,ha már szeded a gyógyszert,akkor már csak türelem.

A PCO-nak vannak tünetei,amiket te is észrevehetsz.Hízás,szőrösödés,hajhullás,menstruációs zavarok.UH-n nem biztos,hogy látszik,max. annyi,hogy nagyobbak a petefészkek.

Nekem 50-60 napos ciklusaim voltak,az UH-on a megnagyobbodott petefészkek látszódtak,és a laparoszkópiás műtét után mondta a doki,hogy vastag tok vette körül a petefészkeket,amiket leégettek róla,így most már ki tudnak szabadulni a petesejtek.A laparoszkópia önmagában nem elég,mert hamar visszajöhetnek a ciszták,fontos a hármas kezelés-diéta,mozgás,Merckformin vagy hasonló gyógyszer szedése.De ezt a dokinak kell eldöntenie.

2015. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A hajhullás van meg ebből csak, én inkább fogytam 4 kg-t ugyanolyan étkezéssel, mint eddig, de ez lehet pm alulműködés miatt is (hajhullás). Mostanában szédelgek, ezért inkább gondolnék inzulinrezisztenciára, meg is csináltatom a vérvételt, csak nem tetszik, hogy az LH magasabb, mint az FSH. Nem tudom, mit jelenthet ez? Jövőhéten megyek orvoshoz, hátha mondd valamit (de nem valószínű, mert elég flegma. :()

Tapasztalt nőknek jobban hiszek!

2015. máj. 5. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!