Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ezek szerint mennyi az esély...

Ezek szerint mennyi az esély arra, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Üdv!

A párommal babát tervezünk, illetve szeretnénk nagyon.

Múlthónapban kétszer volt meg a menstruációm, ami elég érdekes volt , ezért megcsináltam a terhességi tesztem, ami nagy elkeseredésünkre negatív lett (volt szomorkodás:() majd elmentem nőgyógyászhoz, aki teljesen megvizsgált itt érteni kell (ami fontosabb) hasiultrahanggal, illetve hüvelyiultrahanggal, de nem látott semmit, emelé le kell hogy szögezzem pazsmirígy próblémával szenvedek, avagy alúlmüködik a pazsmirígyem, de gyógyszerrel azt "helyre rakom". A nőgyógyász elküldött belgyógyászatra, el is mentem ahol teljes vérképet csináltak, jövőhét Kedden kell vissza mennem (feltételezem hogy a TSH szintem sem lesz valami kecsegtető, de majd ez elvállik......) Nos ami még is csak foglalkoztat, az, az hogy ebben a hónapban "megjött" de másfél napig volt meg, majd másfél napig elmúlt aztán ismét barnás vérzést tapasztaltam de nagyon minimális mértékben, a kérdésem itt vetődik fel, ez utalhat terhességre? Vagy mi lehet ilyen esetben a próbléma? Ilyen soha nem történt még velem, ezért vagyok kíváncsi arra hogy esetleg ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy átment hasonló helyzeten szeretném meghallgatni hogy kinél mi volt az ok! Nagyon hálás lennék.


2015. máj. 24. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel hormon probléma. Lehet alacsony progeszteron szint, lehet IR is, mindnek a pm alulműködés az oka. Egy terhelt cukrot és inzulint is nézetni kéne. Na meg a női hormonokat a megfelelő időben.

De elsősorban egy profi endokrinológus kéne, aki tudja milyen vizsgalatokat kérjen és tudja is értelmezni azokat.

Egyébként tuti nem vagy terhes.

2015. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:
A vérzészavarok hormonproblémára utalnak, amit okozhat a pajzsmirigyed is. Azt teljesen rendbe kéne tenni, csak utána szabad babát tervezni. Rosszul működő pajzsmirigy nehezítheti a teherbe esést, és vetélést is okozhat. Érdemes lenne olyan endokrinológust felkeresned, aki erre specializálta magát. Nekem anno azt mondta az endodoki, hogy amíg a pajzsmirigyem nincs rendezve, addig inkább védekezzünk. Ennyire komolyan kell ezt venni sajnos. :-(
2015. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 25. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!