Szedjem a gyógyszert vagy várjak még hónapokat?

Figyelt kérdés
Szinte mindig fázik a lábam, elmentem a háziorvoshoz aki vérvételre küldött és a TSH 2.940 lett. Az endokrinológushoz vissza csak augusztus végén megyek, mert IR-es vagyok, akkor fogom ezt mondani, hogy szerintem pajzsmirigy sem jó. Tudom, hogy részletesebb vizsgálat kellene, mert TSH 1 körül a jó, de háziorvos nem foglalkozik ezzel. Itthon van Letroxom. Ti elkezdenétek szedni magatoktól vagy várnátok még több hónapot?

2015. jún. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosi kontroll nélkül nem szednék be semmit, akkor sem, ha hónapokat kell rá várni. Főleg nem olyan szert, ami a pajzsmirigyet befolyásolja. Túl nagy a tét.
2015. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd be orvosi utasítás nélkül a Letroxot, mert könnyen áteshetsz a ló túloldalára! Lehet, sőt elég biztos, hogy az orvos a baba miatt javasolni fogja a szedését, de nagyon nem mindegy a mértéke sem, illetve folyamatosan ellenőrizni is kell. Nekem 6-os értéket olyan gyorsan levitt 0,5-re napi másfél szem 50mg-os, mint a huzat.

Szóval én azt mondom, inkább várj, ne kísérletezz, nehogy túlműködésbe menjen át a dolog. Nem olyan magas az értéked egyébként, hogy komoly fiziológiás tüneteket produkáljon addig sem, csak ugye a babához kell 1 körül lennie. Ezt beállítani viszont csakis az orvos tudja majd.

2015. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*50 mikrogrammos
2015. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2es, mi volt az a gyors? én ma voltam dokinál, 1 hétig felet, utána 4 levél míg el nem fogy, egészet (vagyis 50mg-ot) kell szednem. Nálad eredményezett ez fogyást? nekem 7,42.. 2éve 6,8 volt, a háziorvos szerint nem kellett gyógyszerrel kezelni...ma az endokrinológus ki volt akadva, h miért nem kaptam már akkor gyógyszert... nem tudsz elmenni előbb dokihoz?
2015. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 hónapot szedtem a kontroll vérvétel előtt. Fogyást ez önmagában nem tudom, hogy okozhat-e, de mivel PCOS és IR is van emellett, és szedem a Merckformint, plusz diéta, mozgás (ahogy sikerül), ezért az eddigi pár kiló fogyást nem tudom, melyik okozta, tán mindezek együtt.
2015. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi de pl nekem csak 2,7 jelen pillanatban és depresszió,hajhullás,szívdobogás,hangulatingadozással szenvedek.Anno 2,5 re irtak nekem 25 mikrogramm Letroxot szépen lement 1,3 ra semmit nem ártottam vele.Kérdező mi lett veled végül?
febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!