Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek 3 körüli volt a TSH-ja...

Akinek 3 körüli volt a TSH-ja mennyi gyógyszert szed rá?

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50 mikrogrammot, majd 75-öt, a jód elhagyása után márr 100-at kaptam, mert nemigen meg lefele.
2015. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos így nem lehet meghatározni. Nekem 15,5 TSH-ra 75 mikgr L-Thiroxint szedtem, és 1 hónap alatt beállt 2,54-re. Az első 2 nap 25-öt, 1 hétig 50-et, majd 75-ót szedtem. Az, hogy kinek milyen adag kell, egyéni. A családtervezés előtt elmentem vérvételre, ahol kiderült a a TSH-m 14. (Nem volt különösebb panaszom, talán fáradékony voltam, de hát van egy rosszalvó gyerekem, és már nem vagyok túl fiatal sem,- 38 éves). A t3 és t4 azonban még a normál tartományon belül volt. Az endokrinológiára rá 5 hétre kaptam időpontot, és mire odajutottam, kiderült, hogy várandós vagyok. Akkor a TSH-m 15,4 re emelkedett. Ekkor kaptam gyógyszert, és azóta szépen mint a nagykönyvbe rendeződött. Ha nem megbízható a jelenlegi dokid, akkor keresni kell másikat. De a TSH mellett meg kellene nézni, hogy nincs-e inzulinrezisztencia is a háttérbe.
2015. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Onmagaban a TSH erteke nem eleg. Kell a T4 es T3 erteke is.
2015. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!